Новини » Економіка 14 вересня, 2015, 14:21
Тимонькін: Справу щодо привласнення грошей Аграрного фонду слідчі пропонували «зам’яти»
Борис Тимонькін. Фото: ua.korrespondent.net
Борис Тимонькін. Фото: ua.korrespondent.net

Колишній голова наглядової ради «Брокбізнесбанку» Курченка Борис Тимонькін заявляє, що українські слідчі пропонували йому «зам’яти» справу щодо привласнення грошей Аграрного фонду.

Про це він розповів в інтерв’ю, передає «Українська правда».

За його словами, він не займався фактичним керуванням «Брокбізнесбанку» з листопада 2013 року, хоча й не звільнився, піддавшись на вмовляння Курченка.

Тимонькін запевняє, що вирішив звільнятись саме після того, як з його банку вивели гроші в інший банк групи Курченка – «РеалБанк» – і не повернули їх.

За його словами, за цією операцією стояв фактичний тодішній керівник банку Петро Пекур, який тепер є головним «свідком» проти Тимонькіна.

Сам же Тимонькін запевняє, що мав кілька причин виїхати з України.

«Я не поїхав в Україну з двох причин. На початку – коли закінчив голодувати. Тоді якраз Бугая (член наглядової ради «Брокбізнесбанку», який підписував документи про отримання грошей Аграрного фонду, – ред.) заарештували, і я не хотів бути наступним, бо розумів, що їм потрібні якісь гучні імена. Якщо заарештувати якогось Пекура, скажуть, що знову стрілочника взяли», – розповів Тимонькін.

«По-друге, я розумів, що ця політична логіка моменту дуже ускладнює якийсь розгляд. По-третє, з мене конкретно просили гроші. Я не дав», – додав він.

На запитання, скільки з нього вимагали і хто, Тимонькін відповів: «$500 тис. в березні напевно… До мене зверталися через людей, які хотіли мені допомогти. Ні, не Махніцький точно. У 2014 цифра зросла до 1,5 млн, а в 2015 – до 2 млн».

«Ось дивіться, з тієї сторони заплачено. Петро (Пекур, – ред.) розрахувався, значить, Петро свідок», – додав Тимонькін.

Як відомо, Тимонькіна звинувачують у привласненні грошей Аграрного фонду на суму близько 2 мільярдів гривень, які були надані «Брокбізнесбанку».

Головним свідком у справі є саме Пекур.

Тимонькін працював на Курченка з 2013 року, будучи до того головою правління «Унікредитбанку».

Як повідомлялося раніше, Печерський районний суд Києва заарештував яхту колишнього голови правління «Укрсоцбанку» Бориса Тимонькіна.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 08:42 :47