Новини » Світ 12 вересня, 2015, 1:20
В Єревані демонстранти знову заблокували проспект Маршала Баграмяна

У столиці Вірменії Єревані сотні людей заблокували ввечері важливий для міста проспект Маршала Баграмяна, продовжуючи протест проти різкого зростання цін на електроенергію.

Демонстранти, переважно молодь, перекрили ту саму частину проспекту, де в червні й липні вже відбувалися такі самі протести, що стали відомі як «Електричний Єреван», – повідомляє Радіо Свобода.

Їхні лідери звинувачують владу в невиконанні обіцянки відшкодувати субсидіями 17-відсоткове підвищення цін на електроенергію і вимагають скасувати це підвищення, яке влада схвалила в червні.

Демонстрантів, учасників руху «Ні грабункові», перепинили спецзагони поліції, вимагаючи, щоб вони звільнили проспект, що веде до будівель адміністрації президента, парламенту й Конституційного суду і з’єднує близько чверті мільйонного міста з його центром. Не зумівши прорватися до президентського палацу, учасники протесту влаштували сидячий страйк посеред проспекту, перекривши його.

Лідери демонстрантів кажуть, що не зрушать із місця, доки їхніх вимог не виконають.

У червні в Єревані почалися масові акції протесту з вимогою скасувати підвищення цін на електрику. Після силового розгону першого мітингу 23 червня демонстранти зібралися знову і простояли на проспекті Баграмяна до початку липня. Правоохоронці врешті розібрали 6 липня їхні барикади і звільнили проспект, і масові протести врешті припинилися після обіцянок уряду, що підвищення цін буде компенсоване субсидіями, проте координатори акцій проти подорожчання електроенергії заявили, що продовжать свою боротьбу.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 05:57 :05