Новини » Економіка 11 вересня, 2015, 17:16
Не брехати і не красти, – рецепти із книги «Ґудбай, імперіє. Розмови з Кахою Бендукідзе»

11 вересня на Форумі видавців у Львові представили друге україномовне видання книги журналіста, екс-редактора журналу «Forbes Україна» Володимира Федоріна «Ґудбай, імперіє. Розмови з Кахою Бендукідзе», яка побачила світ у «Видавництві Старого Лева».

До книги ввійшли розмови Володимира Федоріна з видатним грузинським реформатором Кахою Бендукідзе. Як зазначається в анотації до видання, це спроба систематизації поглядів Бендукідзе, який тісно співпрацював з Україною протягом останніх місяців свого життя. Він намагався передати свій досвід проведення реформ у Грузії, переконати українців не втратити свій чи не останній шанс на шляху до цивілізованого світу.

За словами Володимира Федоріна, із розмов з Кахою Бендукідзе можна зрозуміти, що немає ніякого «третього шляху». «Щоб бути успішними, треба стати частиною Заходу – у широкому значенні цього слова», – сказав він.

За його словами, досвід Кахи Бендукідзе у проведенні реформ надзвичайно важливий з огляду на цілісність його мислення. Загалом основні рецепти успіху від грузинського реформатора зводяться до кількох простих принципів – «не брехати, не красти, віддавати більше, ніж брати».

Щодо реальних економічних реформ, то, як додав Федорін, необхідно створити нормальні умови для ведення бізнесу. А це неможливо без зменшення податкового навантаження та обмеження втручання держави у підприємницьку діяльність. При цьому в держави повинні залишатися лише три головні функції – охорона правопорядку, національна оборона і соціальна підтримка тих, хто не може сам про себе подбати. «Натомість зараз у нас держава втручається скрізь», – сказав він.

«Це книжка з відкритим фіналом. Фінал буде таким, яким ми його зробимо», – зазначив автор книги.

Відповідаючи на питання, про те, чи бачить він реформатора такого ж рівня в Україні, Володимир Федорін зазначив, що тут немає простої відповіді. За його словами, приходу Бендукідзе в Грузії – так само, як і Бальцеровича в Польщі, насправді передувала велика підготовка. Зокрема, у Польщі ще з 1980-х, а в Грузії з 1990-х років серйозно обговорювалася тема реформ.

«Тобто всі вони пройшли велику школу. А в Україні станом на 2014 рік не було навіть таких осередків», – сказав він.

Водночас журналіст додав, що останні 1,5 року в Україні відбувається «масова економічна освіта на рівні першого курсу». І хоча він поки не бачить, «хто готовий написати диплом», але вважає, що є певна динаміка у цьому процесі.

«Тому в мене немає великих надій, що ця еліта зробить те, що необхідно. Але є багато передумов, щоб з’явилися люди, які зможуть це зробити», – зазначив Федорін.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 08:21 :19