Новини » Львів 241

В аудиторії ЛНУ ім І. Франка віднайшли унікальну фреску

Під час проведення ремонту у навчальній аудиторії Львівського університету ім. Івана Франка робітники під шаром штукатурки натрапили на шедевр – фреску ХХ століття, часів міжвоєнного періоду. Мистецтвознавці запевняють, що це справжнє відкриття, адже у Львові зразків сакрального мистецтва цього періоду збереглося дуже мало.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK).

У ХІХ столітті в приміщенні географічного факультету Львівського університету ім. І. Франка була греко-католицька семінарія. Тож про те, що тут можуть бути настінні розписи міжвоєнного періоду, професори здогадувалися.

«Кожну аудиторія семінарії, які були в цьому приміщенні, розписували відомі художники. За радянської влади розписи просто зафарбували та вішали зверху ідеологічні стенди», – каже декан географічного факультету Володимир Біланюк.

А тепер під час ремонту в аудиторії натрапили на старі фрески. Поки що відкрили лише невелику їх частину.

«Спочатку ми зробили фотофіксацію та зондаж, щоб знати, в якому стані фреска. Оскільки виявилося, що розписи досить добре збереглися, ремонт був скоректований», – розповідає реставратор Тарас Откович.

«Йдеться про відкриття не тільки цікавої, а й важливої мистецької сторінки в житті нашої України. Це знову підніме наше монументальне мистецтво на якусь певну висоту, бо творів цього періоду, на жаль, залишилося дуже мало», – наголошує народний художник України Мирослав Откович.

Наразі на час навчального процесу ремонтні робити призупинили.

«На відновлення цих фресок ми будемо залучати тільки кошти доброчинців. Адже вони несуть не лише мистецьке, теологічне та сакральне значення, а й історичне», – підкреслює ректор ЛНУ імені Івана Франка Володимир Мельник.

У виші запевняють, що усі ці розписи обов’язково відновлять.
 

Loading...
Loading...
Loading...