Новини » Регіони

На Волині родичі загиблого бійця АТО не можуть поділити грошову компенсацію

На Волині родичі загиблого бійця АТО Віталія Махновця не можуть поділити між собою грошову допомогу від держави. На війну хлопця проводжали мати з сестрою. Батько, двічі судимий і позбавлений батьківських прав, не живе з ними вже більш як 20 років. Але як тільки дізнався про смерть сина, а головне – про грошову компенсацію, почав вимагати половину суми.

Про це йдеться у сюжеті перших західноукраїнських новин «Огляд дня» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK)

На могилі сина Марія Махновець чи не щодня. Пригадує, як майже відразу після смерті Віталія з’явився горе-батько.

«На похорон прийшов і то п’яним. На дев’ять днів його не було, на сорок – не було, а гроші – віддай. То це справедливо?», – обурюється мати померлого солдата Марія Махновець.

Попри усі доказові матеріали, які зібрала родина, доводячи, що батько не виховував дітей 20 років, три суди – Луцький міськрайонний, Апеляційний та Верховний – таки вирішили, що він має право претендувати на половину суми, а це понад 300 тисяч гривень. Схожа справа, яку розглядали у Запоріжжі, мала зовсім інше завершення.

«Там суд мати виграла. А у нас між Волинською і Запорізькою областю інші закони діють? У нас на Волині корупція. У нас судді несправедливі», – впевнена мати бійця.

Волинський військкомат виплатив батькові гроші ще на початку літа.

«У Міноборони не було жодних перешкод, щоб не виплачувати ці гроші. Якщо суд зобов’яже батька повернути кошти, звичайно, вони будуть повернуті. На жаль, ця допомога у деяких випадках стає каменем спотикання між сім’ями», – каже заступник військового комісара ВОК Ігор Підлісний.

Сама ж Марія Махновець запевняє: так звану «батькову» частину грошей їй не треба. А планувала віддати їх на лікування поранених на сході бійців. Тепер вона шукатиме справедливості у Європейському суді.
 Loading...