Новини » Суспільство

Психолог: Найбільша проблема для демобілізованих бійців АТО – дезадаптація

Український солдат на Донбасі. Фото: ZIK/EPA/ROMAN PILIPEY

Найбільша проблема, із якою стикаються всі демобілізовані бійці АТО – це дезадаптація.

Про це повідомляє військовий психолог Андрій Козинчук, передає ТСН.

За його словами, військовослужбовці після демобілізації не можуть спокійно адаптуватись до мирного життя.

«Він приходить з війни, і перший час все добре. Його люблять, цінують. І він так хотів повернутися! Але через кілька днів він розуміє, що його м’яка і білосніжно чиста постіль не така класна, як його місце в бліндажі. Все просто. Там, на фронті, не буває так, що командир покличе і скаже: «Сергію, мене так турбує, що ти так погано чистиш зброю. Може, справа в мені, га? Давай про це поговоримо». Будинки – безліч людей, які лізуть в душу: вбивав ти? Коли закінчиться війна? Чому ти не звертаєш на мене уваги?», – зазначив військовий психолог.

За словами Козинчука, на війні все конкретно. «У кожного бійця є свій «сектор бою» – 35 градусів, кут його поля зору. Все, що лівіше, правіше, а тим більше позаду – його взагалі не стосується. Коли боєць приїжджає додому, він стикається з речами, які не особливо розуміє. Чому незнайомі люди хвилювалися, а близькі та рідні ні? І дуже дивно, чому всі спокійні. Тут всі висловлюють підтримку на словах, але ніхто не робить на ділі. Там навпаки», – заявляє психолог.

Він зазначив, що добровольці – люди із найбільшою мотивацією, але у них проблеми з дисципліною. Вони дуже жорстко можуть переживати таке поняття як зрада. «Навіть банально, наприклад, не підвезли патрони – все, «зрада». Частіше саме у них виникають проблеми з родиною. У регулярних військах все чудово з дисципліною, але не все так добре з мотивацією. Їх, як правило, сім’я підтримує до останнього, але у них проблема з самореалізацією. Імена командирів добровольчих батальйонів «Донбас», «Азов», «Айдар» у багатьох на слуху. А хто знає командира другого батальйону 95-ї аеромобільної бригади, в якій були «кіборги»?», – каже Козинчук.

Крім того, він розповів, що найбільші проблеми у тих, кого «змусили» піти в армію.

Loading...