Новини » Львів 2 вересня, 2015, 16:53
У Львові інспектують фасади будинків, аналізуючи, що комуністична символіка, а що – ні
Комуністичні символи на вулиці Гнатюка, 3 у Львові. Фото: Сергій Бобра/Гал-інфо
Комуністичні символи на вулиці Гнатюка, 3 у Львові. Фото: Сергій Бобра/Гал-інфо

У Львові комунальники досліджують фасади будинків, на яких може міститися комуністична символіка. Водночас у місті думають над тим, щоб перейменувати дві вулиці, названі на честь радянських діячів.

Про це у коментарі IA ZIK повідомив заступник начальника управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Михайло Мороз.

Зокрема, він зазначив, що до 1 вересня комунальні підприємства повинні були проаналізувати об’єкти, які можуть містити символіку тоталітарного режиму. Але протягом тижня ця інформація ще опрацьовується.

«Йдеться про візуальний аналіз. Якщо ми бачимо, що об’єкти нагадують символіку комуністичного режиму, ми включаємо їх у перелік для подальшого дослідження. Але не завжди підтверджується, що це саме комуністична символіка. Наприклад, на вул. Дудаєва на будинку є орнамент з зіркою та молотком. Комунальники припустили, що це може бути комуністичною символікою. Але з’ясувалося, що це символіка Політехнічного товариства, яке діяло ще до Другої світової війни. Аналогічна ситуація з гербом на фасаді школи №6.

Водночас на вул. Гнатюка збереглися барельєфи із зображенням серпа та молота, будинки на вул. Городоцькій і Я. Мудрого – з зірками. Але зірка сама по собі не вважається комуністичною символікою. Також є висновки фахівців, що підтверджують цінність забудови і рекомендують не проводити жодних дій щодо демонтажу цих символів», – пояснює Михайло Мороз.

За словами чиновника, є певні критерії, передбачені в законі «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів та заборону пропаганди їхньої символіки». До символіки, зокрема, належать герби та прапори СРСР, серп і молот у поєднанні з п’ятикутною зіркою, комуністичні гасла, цитати, пам’ятники, які зображають працівників радянських державних органів безпеки, пам’ятники партійних радянських керівників тощо.

Водночас є винятки. Наприклад, сама по собі п’ятикутна зірка або комуністична символіка на кладовищах або радянська символіка на документах.

«Щодо пам’ятників, які мають комуністичну символіку, то сюди, очевидно, належать Монумент слави, меморіал «Пагорб слави», пам’ятник Тудору», – додав Михайло Мороз.

Декомунізація стосується і назв вулиць. Зі слів заступника начальника управління культури, вулиці Карбишева і Комарова, ймовірно, перейменують.

Водночас відомий львівський екскурсовод Петро Радковець у коментарі IA ZIK висловив думку, що у Львові за радянських часів не так вже й багато зведено будівель з комуністичною символікою, щоб вона на щось кардинально впливала.

«Але я переконаний, що радянську символіку треба ліквідовувати – якусь зносити, якусь переносити у музеї. Є гарна фраза з цього приводу: треба залишати символіку у тому разі, якщо вона не несе пропагандистського комуністично-терористичного характеру. Наприклад, меморіальна дошка на ратуші, присвячена тому, що у 1890 році у Львові відзначали День солідарності трудящих», – говорить Петро Радковець.

Що стосується Монумента Слави, екскурсовод зазначив, що такі пам’ятники краще не руйнувати, а перенести до спеціального музею.


Реклама

Кожен житель повинен шанувати традиції країни, в якій живе. Щоб висловити свою любов до батьківщини, Вашій увазі пропонується купити українську символіку. Більш детально ознайомитися з різновидом товарів можна на сайті kristall-shop.com.ua. Заходьте і вибирайте.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 05:28 :59