Новини » Події 30 серпня, 2015, 20:07
Українцям потрібно залежати не від росіянина і його п’яного куражу, а від власної волі, – Портников

Приєднання до НАТО повинно залежати не від російської підозрілості, а від нашої власної волі.

Про це пише у свїй статті Віталій Портников, – повідомляє newsru.ua.

Литовський прем’єр-міністр Альгірдас Буткявічюс готовий поділитися з українцями досвідом приєднання своєї країни до НАТО. Як мені здається, головне в цьому досвіді – аж ніяк не технологічні рішення. Головне – це суспільна підтримка.

У більшості литовців спочатку не було ніяких сумнівів в необхідності приєднання своєї країни до Північноатлантичного союзу. І навіть не тому, що вони сприймали сусідню Росію в якості головної небезпеки для своєї відновленої після багаторічної окупації державності. А тому, що розуміли необхідність інтеграції в цивілізований світ, яка значно ускладнюється без участі в НАТО. І цим литовське суспільство відрізнялося від українського так само, як і в момент здобуття незалежності.

Тому що у більшості литовців тоді не було ніяких сумнівів у необхідності відновлення державності. А українці в цей час обговорювали, на яких правах їм залишатися в «оновленому» союзі. І якби не боротьба двох російських «царів», Горбачова і Єльцина, ще невідомо, як швидко нам вдалося б відновити відібрану більшовиками державність. У цьому сенсі ми залежали від політичних процесів в Росії, а литовці – від самих себе.

І з НАТО повторюється те ж саме. Для того, щоб приєднатися до єдиної в світі ефективної системи безпеки, ми чомусь повинні чекати, поки наш сусід вилікується від білої гарячки вічної підозрілості до навколишнього світу, перестане вважати, що йому хтось загрожує і зрозуміє, що це він своєю мілітаристською шовіністичною політикою загрожує всім іншим. І тільки коли росіянин бажатимуть проспатися, похмелитися і вбратися в цивільне, ми зможемо приєднатися до НАТО – а інакше перелякаємо його, сердешного, і він у п’яному угарі натисне не на ту кнопку.

А залежати потрібно не від росіянина і його п’яного куражу, а від власної волі. Це те, що прем’єр-міністр Литви мав би пояснити всім нам.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-28 06:34 :09