Новини » Суспільство 28 серпня, 2015, 15:11
Оприлюднено короткий список Премії Ульяненка, яку вручать на Форумі видавців

Львівському Форумі книговидавців уже традиційно відбудеться вручення Премії імені Олеся Ульяненка. У короткий список увійшли десять творів.

Як повідомили організатори, оголошення результатів роботи журі та нагородження лауреата Премії відбудеться 12 вересня о 17.00 у Палаці Потоцьких, а саме – в рамках презентації ще одного проекту українських нонконформістів – антології «Мистецький Барбакан. Трикутник 92» (видавництво «Люта справа»).

У короткий список увійшли десять найперспективніших творів із більш ніж двохсот запропонованих різними творчими спілками, об’єднаннями, видавництвами, окремими літературними авторитетами і навіть літературними кав’ярнями. Одразу впадає в очі наявність двох творів Вано Крюгера – ветерана коротких списків Премії Ульяненка. Багато хто сподівається на його перемогу, адже в минулому році йому навіть вручили спеціальний заохочувальний приз від журі – пляшку абсенту «Зелена відьма».

Також перейшов у цей рік перевиданий роман Олега Шинкаренка «Кагарлик», і одним з лідерів «забігу» знову став Іван Семесюк, але вже з новою книжкою. Юрій Шеляженко теж потрапляє у короткий список вдруге. У це вузьке коло переможно увірвався російськомовний автор – відомий поет Андрій Пермяков. Прекрасна стать гідно представлена письменницею Анною Лобановською.

Серйозними відкриттями для премії стали романи Мечеслава Рисича та Олега Полякова, а Микола Істин сподобається тим, хто хоче чогось дуже незвичного.

Загалом до короткого списку ввійшли такі автори:

  • Микола Істин, повість з поезіями «Повстання некстмодернізму», висуває літоб’єднання «Планета наступного слова»
  • Вано Крюгер, збірка поезії «Зіґґі Фрейд & Ктулху», висуває «Купідон»
  • Вано Крюгер, збірка поезії «Прощальний поцілунок Ілліча», висуває видавництво «Люта справа»
  • Анна Лобановська, роман «СуперХерой цього часу», висуває журнал «Суб Роза»
  • Андрій Пермяков, книжка поезії «Мой джаз», висуває «Радіо Трек»
  • Олег Поляков, роман «Рабині й друзі пані Векли», висуває Вано Крюгер
  • Мечеслав Рисич, роман «Білі вовки», висуває видавництво Сергія Пантюка.
  • Іван Семесюк, книжка прози «Еволюція або смерть! Пригоди павіана Томаса», висуває Мистецький Барбакан.
  • Юрій Шеляженко збірка віршів «Душа – це людина у центрі буття», висуває ГО «Український клуб»
  • Олег Шикаренко, роман «Кагарлик», висуває видавництво «Люта справа»

Міжнародна літературна премія імені Олеся Ульяненка заснована у 2012 році Спілкою письменників ФРН міжнаціональної згоди. Цьогоріч до складу журі ввійшли Володимир Сергієнко (голова журі), Євгенія Чуприна (координатор), Леся Мудрак (координатор), Сергій Жадан, Сергій Пантюк, Володимир Вакуленко-К. У спірних випадках остаточне рішення приймає Лесь Подерв’янський.

Лауреати премії ім. Ульяненка – Володимир Вакуленко-К (2012), Артем Полежака (2013) та Сергій (Пістончык) Прилуцький (2014)

За словами організаторів, ця премія – один із найбільш хуліганських актів у царині сучасної літератури. Як за змістом, так і за формою. Один з рідкісних способів проявити себе літераторам-нонконформістам, не вдаючись до недозволених прийомів. Вона не має жодних лексичних обмежень – можна вживати ненормативну лексику, будь-який сленг, суржик – хоч український, хоч білоруський. Також має широкі жанрові рамки – до розгляду приймаються будь-які закінчені, оприлюднені твори.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 19:38 :35