Новини » Суспільство

В Україні почали готувати собак-компаньйонів для ветеранів АТО

Вони не вміють говорити, але допомагають по господарству та лікують психологічні рани. За підтримки діаспори з Канади, в Україні почали готувати собак-компаньйонів. Такі чотирилапі друзі можуть стати незамінними помічниками для українських військових, які отримали чи то фізичні, чи психологічні травми під час війни.

Про це йдеться у сюжеті журналіста проекту «На периметрі» (щобудня о 21:35 на телеканалі ZIK).

Малому лабрадорові на прізвисько «Чіф» лише 3 місяці. Він ще невпевнено виконує вправи й команди. Однак інструктори переконані, якщо цуценя буде старанно вчитися, то з нього виросте чудовий службовий пес для ветерана.

«Він не агресивний, спокійний і дуже дружелюбний. Зараз я його вчу, щоб він ходив за мною, за рукою моєю, щоб він орієнтувався та розумів, що я від нього хочу», – розповідає про тренування чотирилапого кінолог Ольга.

Проект «Друг героя» створений для реабілітації і допомоги ветеранів та бійців, які отримали фізичні чи психологічні травми. Кінологи спеціально готуватимуть собак-компаньойонів для тих бійців, які мають важкі ушкодження та потребують сторонньої допомоги. Навчити українських кінологів приїхали тренери з Канади, де подібні проекти функціонують уже давно.

«Якщо ветеран пересувається на візку, йому складно дотягнутися до речей чи підняти щось. Собака-компаньойон зможе принести телефон, гаманець, допоможе розрахуватися в магазині чи відчинити будь-які двері», – пояснює канадський тренер-кінолог Джордж Леонард.

Найкраще роль компаньйона виконують лабрадори. Зараз кінологи тренують трьох таких помічників, яких віддадуть бійцям назавжди. Собаки-компаньйони працюватимуть у спеціальних розпізнавальних жилетах. Адже коли пес у жилеті, то до нього не можна торкатись чи відволікати його.

«Цій собаці не можна заважати працювати з людиною. Бо тварина є в абсолютному контакті з нею, кожну секунду вона повинна бути готова допомогти цій людині. Якщо ви захочете, наприклад, погладити цю тварину, то відволічете від основної її роботи», – наголошує керівник спілки самаритян-кінологів України Анатолій Трубчанінов.

Крім того, учасники програми готують і собак-терапевтів, розповідає Анатолій. Їх можна буде впізнати за жовтими хустинками на шиї. Пси-терапевти працюватимуть у шпиталях і допомагатимуть лікувати рани душевні.

«Такий пес допоможе знизити неспокій чи позбутися нічних кошмарів. У громадських місцях собака може допомогти ветерану знизити рівень тривоги чи надмірну сенсорну чутливість. Ми сідаємо і говоримо з кожним ветераном, знаходимо саме те, що його турбує, і вже потім тренуємо для нього собаку», – зазначає канадський тренер-кінолог Джордж Леонард.

Таку ініціативу позитивно сприймають і самі поранені бійці. В  Україні такий проект запрацював уперше.

Наразі волонтери шукають постійних спонсорів, адже проект триватиме від 3-х до 5-ти років.

Loading...