Новини » Події

ЄС засуджує вирок Сенцову та Кольченку: Це порушення стандартів правосуддя

У ЄС засуджують вирок українському режисеру Олегу Сенцову і активісту Олександру Кольченку і заявляють, що це є порушенням міжнародного права і стандартів судочинства.

«Російські суди не мають компетенції вершити правосуддя щодо дій, вчинених за межами міжнародно визнаної території Росії. ЄС розцінює цю справу як порушення міжнародного права і елементарних стандартів правосуддя», – йдеться у заяві верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріки Моґеріні, опублікованій у вівторок, 25 серпня, інформує Радіо Свобода.

У ЄС вчергове закликали Росію негайно звільнити Сенцова і Кольченка і гарантувати їм безпечне повернення в Україну.

25 серпня суд у російському Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років позбавлення волі, Кольченка – до 10 років позбавлення волі за звинуваченнями в організації терактів у Криму.

Олега Сенцова й Олександра Кольченка заарештували навесні 2014 року у Криму, який Росія анексувала, і звинуватили в організації терактів на півострові.

Сенцов і Кольченко свою провину заперечують. Правозахисний центр «Меморіал» визнав підсудних політв’язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International в Україні закликала Росію зняти обвинувачення проти Сенцова й Кольченка.Loading...