Новини » Київ 19 серпня, 2015, 12:27
У Києві чоловік у масці кролика з автоматом протестував проти русифікації телепростору

Сьогодні, 19 серпня, громадські активісти з руху «Відсіч» пікетували головний офіс Nestle, звинувачуючи іноземну компанію у спонсоруванні русифікації українського телепростору.

 Свідком акції була репортерка ZIK-Стрім Мар’яна Шеремета.

За словами протестувальників, приводом для їхнього обурення став допис у соціальній мережі журналістки Алли Желізняк, яку не взяли ведучою кулінарного шоу на каналі «Україна» нібито за рішенням спонсора передачі, напою Nesquik, котрий виробляє компанія Nestle. Жінка стверджувала, що їй відмовили через її небажання вести програму російською мовою, хоча й не вказувала назву телеканалу та спонсора. Активісти самостійно з’ясували, що ніби йдеться про канал «Україна» та компанію-спонсора Nestle, тому прийшли до головного офісу іноземної фірми з акцією протесту.

Пікетувальники стояли біля входу з плакатами «Nestle любить усе російське, зневажає українське», «Моя дитина ніколи не їстиме Nesquik, бо русифікація шкідлива для здоров’я», «Діти не люблять Nesquik, бо він допомагає Путіну» тощо. Однин з учасників акції бігав на ґанку у масці кролика з реклами шоколадного напою та з іграшковим автоматом і вигукував російською «Кролик Nesquik только русскоязычный, все украинскоязычные будут расстреляны».

«Ми вимагаємо, щоб були покарані винні у цій ситуації, саме ті, хто висунув вимогу щодо російської мови програми. Хочемо, щоб компанія «Нестле» зробила цю програму виключно української мовою в якості компенсації за моральну шкоду, завдану українцям», – наголосив співкоординатор акції Сергій Оснач.

Також активісти нарікали на наявність на полицях українських крамниць продукції Nestle, виготовленої у Російській Федерації. Вони звинуватили компанію у свідомому небажанні прибрати з ринку товари своїх торгових марок, що були зроблені на території держави-агресора, як це роблять інші поважні фірми.

До натовпу протестувальників вийшов директор із зовнішніх комунікацій компанії Nestle Геннадій Радченко. Він висловив здивування акцією протесту та повідомив, що Nesquik жодну кулінарну програму на каналі «Україна» не спонсорує, нині перемовини про таке лише ведуться, тому жодних умов щодо ведучої або її мови ніхто не висував.

«На тому кастингу не було жодного представника нашої компанії. Чому ми мали там бути, бо ми ще не є спонсорами жодної програми? Офіційні заяви телеканалу «Україна» мені з цього приводу не відомі. Наша компанія ніколи таких умов не ставила. Щодо товарів з Росії можу сказати, що ми провели роботу із заміни цих товарів. Впродовж останнього роки ми взагалі відмовились від постачання з РФ, замінили на продукцію, вироблену у польському місті Торунь», – сказав Геннадій Радченко.

Активісти передали представникові Nestle звернення з вимогами та згодом розійшлися.

Усі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 07:09 :42