п'ятниця, 14 серпня, 2015, 17:04 Київ
На Київському бронетанковому показали оновлений БТР, зібраний з українських деталей
Випробування БТР-3Е на полігоні Київського бронетанкового заводу. Фото: Марків Михайло/УНІАН
Випробування БТР-3Е на полігоні Київського бронетанкового заводу. Фото: Марків Михайло/УНІАН

Сьогодні, 14 серпня, на Київському бронетанковому заводі продемонстрували осучаснений бронетранспортер, півсотні одиниць якого уже є на озброєнні української армії. Бойова машина має значно потужніший блок озброєння та головне – виготовлена із врахуванням зауважень військових.

З чим нині воюють українські бійці, бачив репортер ZIK-Стрім  Максим Осовський.

Бронетранспортер БТР 3-Е1У – це бойова машина, повністю спроектована та виготовлена вітчизняними спеціалістами. Усі деталі, а також озброєння, вироблені на українських підприємствах, єдиною імпортною складовою є німецький двигун. 

Кожна нова машина, перш ніж її отримають бійці Нацгвардії та Міноборони, проходить польове випробування. Сьогодні виробництво БТРу проінспектував  голова РНБО Олександр Турчинов. Спершу він відвідав завод, де особисто перевірив зручність машини, а  згодом  на полігоні побачив і її технічні можливості. 

Після випробувань Турчинов запевнив – нині це найкращий зразок такої техніки, БТР уже цікавить закордонних покупців, адже має добре співвідношення ціни та якості. «Небагато військової техніки в світі, яка пройшла бойові випробування. Ця техніка була в бою і конструктори врахували усі зауваження наших військових. За рік 740 конструктивних змін зроблено, щоб покращити бойові та ходові якості. Це один з найкращих зразків військової  техніки, який конкурентний і користується попитом за кордоном, але в першу чергу ми забезпечуємо наших військових», – заявив Турчинов. 

Українськими деталями оновлення бронетранспортеру на завершилось, його зробили зручнішим в управлінні і збільшили кількість місць та головне – встановили потужніше озброєння. Нині БТР має тридцятиміліметрові гармату і гранатомет.

«Якщо раніше в бронетранспортерах  стрілок сидів у башті на підвісному сидінні  і вручну повертав вежу зі всім озброєнням, то тепер цим керує оператор, який перебуває під модулем, він не повертається в вежі, йому не заважає цей весь комплекс озброєння. Також управління озброєнням може вести оператор і командир. При цьому на моніторі  висвітлюється інформація про те, хто веде вогонь, та про кількість боєприпасів по кожному з видів озброєння», – розповів начальник відділу технічного контролю ДП «Київський бронетанковий завод» Валерій Пітек.

Нині підприємство може виготовляти 20 БТРів на місяць. У планах збільшити виробничі потужності ще на 10 машин. Окрім виробництва, «Київський бронетанковий завод» також ремонтує техніку, пошкоджену під час бойових дій. 

Усі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 11:08 :10