Новини » Суспільство 14 серпня, 2015, 13:23
Конкурс статей про пам’ятки Криму у Вікіпедії триватиме до 31 серпня

До 31 серпня включно триватиме конкурс статей про пам’ятки Криму у Вікіпедії. Від початку конкурсу його учасники уже створили 118 статей, а деякі значно покращили. На сьогодні у конкурсі взяли участь 46 зареєстрованих дописувачів Вікіпедії.

Про це повідомляє прес-служба Мінкультури.

Серед пам’яток, які отримали свої статті під час конкурсу – водонапірна вежа «Білий басейн» у Феодосії, садиба Шлеє селі Чоботарка поблизу міста Саки, «Вілла Штірліц» в селищі Олива поблизу Ялти (будинок-музей Юліана Семенова, названий так на честь найвідомішого персонажа автора), Дача Кічкіне та інші.

Також, в рамках конкурсу окрім загальних переможців, буде визначено переможця у номінації «Кримськотатарські пам’ятки». Перелік пам’яток кримськотатарського народу опублікований окремим списком у Вікіпедії. Цей список буде доповнюватись.

Серед уже створених статей про кримськотатарські пам’ятки – мечеті Орта-Джамі та Єшиль-Джамі у Бахчисараї. Будівлі мечетей мали по-різному складну долю, вони страждали від воєн і землетрусів. Однак перша була історично реконструйована у 2013 році і зараз діє, а для другої, зруйнованої у 1946 році, невідоме навіть точне місце розташування.

Бажаючі взяти участь у конкурсі статей «Пам’ятки України: Крим» можуть обрати тему зі списку статей, запропонованих до створення (червоні посилання – це статті, яких ще немає), зі списків підохоронних пам’яток, зі списку пропонованих статей поза конкурсом, або ж обравши її самостійно. Щоб відкрити сторінку створення статті, достатньо натиснути на червоне посилання у списку або на сторінці пошуку.

Разом з тим, у Вікіпедії триває тематичний Кримський місяць – для тих, хто має бажання написати статті поза пам’ятковою темою конкурсу.

Визначення та нагородження переможців планується у вересні в Києві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 20:06 :22