Новини » Події 7 серпня, 2015, 11:26
В Ужгороді мобілізували до війська двох ромів

Зо останній тиждень у ЗМІ ширяться десятки статей про українських ромів, які нібито мріють служити у розвідці АТО. Насправді ж представники цієї нацменшини на фронт не поспішають. І так відбувається, за їхніми словами, зовсім не через страх, а через великі родини, які у разі втрати чоловіка просто не виживуть.

Про це йдеться у сюжеті проекту «На периметрі» (щобудня о 21:35 на телеканалі ZIK).

Ромські чоловіки наголошують: великі родини – це перша причина, чому їх не можна мобілізувати. Бо якщо з війни такий чоловік не повернеться, сім’я без нього просто не виживе. Окрім того, ні писати, ні читати, ні зброю тримати в руках роми не вміють. 

«Я знаю, що ми живемо в Україні, країна допомагає нашим ромам. Але ж це не просто взяти і їх вивезти в АТО. Розумієте, вони навіть читати й писати не вміють. Не мають поняття, що таке війна і як автомат в руках тримати», – розповідає голова ромського табору Олександр Лацко.

Та все ж в Ужгородському військкоматі вирішили: невмілого руки не болять. Тож на такі пояснення не реагують. Ба більше. Переконують, роми таки йдуть на контакт, щоправда, не без торгу.

«Є такі, що поставили мені цікаву умову. Кажуть, що будуть забирати собі усі гільзи від пострілів. Тобто, вони готові виконувати завдання щодо забезпечення територіальної цілісності і недоторканності нашої держави», – наголошує військовий комісар Ужгородського ОВК Микола Журавльов.

Цього тижня до Ужгородського військкомату прийшло 12 ромів, з них медкомісію пройшли лише двоє. Одна з найпоширеніших недуг – туберкульоз, а з таким захворюванням брати на службу військові не можуть. 

«Людина має захворювання, і її вже не можна призвати за мобілізацією чи за призовом. Хоча й насправді він може виконувати бойові завдання без труднощів і з якістю на всі 100 відсотків. Їхні діти бажають йти на фронт, кажуть: «Дядя, візьміть мене в армію». Але, звісно, є підстави, які не дозволяють мені їх призвати», – зазначає Журавльов.

Ромські барони ж наголошують: якби комісія з військкомату частіше до них навідувалася, бажаючих мобілізуватися було б більше. 

«Треба, щоб військові прийшли в ромське поселення, вели якийсь діалог. Не заставляючи їх, а нормальним способом поспілкуватися, зрозуміти їх. Просто пояснити, що відбувається в державі», – каже голова ромського об’єднання «Романі черхень» Мирослав Горват.

За останні півроку в Ужгороді не мобілізували жодного чоловіка ромської національності. Тепер же двох ромів таки відправлять на війну. Наразі військкомат допомагає цим чоловікам оформити документи, адже більшість ромів не мають навіть паспортів. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-16 00:25 :56