live
Новини » Події

Українці Росії вшанували пам’ять розстріляних в урочищі Сандармох

Українці Росії вшанували пам’ять розстріляних в урочищі Сандармох жертв сталінських репресій.

Про це розповів активіст українського руху в Москві Валерій Семененко, передає Укрінформ.

«5 серпня ц.р. в урочищі Сандармох відбувся загальний мітинг, потім українці зібралися біля пам’ятного Хреста «Убієнним синам України». Українська делегація вирізнялася прапорами, вишиванками. Багато людей підходили і висловлювали свою шану Україні», – сказав Семененко.

У поминальній ході, зборі біля Хреста серед інших взяли участь члени українських громадських організацій Республіки Карелія, почесна голова україснького товариства «Калина» в Петрозаводську Лариса Скрипникова, голова воронезького «Перевесла» Олексій Кривцов, Валерій Семененко від «Українців Москви», представники Товариства жертв політичних репресій з України.

З огляду на стан російсько-українських відносин, у поминальних заходах у Сандармоху вже два роки не бере участі офіційна делегація України. Натомість від Польщі була посол в РФ Катажина Пелчинська-Наленч. Вона вручила польський орден Золотого Хреста активісту карельського «Меморіалу» Юрію Дмітрієву, який доклав чимало зусиль для увічнення пам’яті жертв Сандармоху.

Нагадаємо, що вже 18 років українська громадська організація «Калина» в Республіці Карелія вшановує пам’ять жертв сталінських репресій. 5 серпня 2005 року на місці масових розстрілів силами активістів «Калини» та її голови було встановлено пам’ятний Хрест.

Сандормох – лісове урочище в Медвеж’єгорському районі Республіки Карелія. Тут на площі 10 гектарів у 1930-х роках органи НКВС розстріляли понад 9500 осіб 58 національностей. Серед жертв переважно спецпоселенці і в’язні з Біломорсько-Балтійського каналу і Соловецьких таборів системи ГУЛАГ СРСР, а також жителі навколишніх сіл. Загалом на цій території виявлено 236 розстрільних ям.

Серед розстріляних – гордість «Українського відродження» початку XX століття: письменники Валер’ян Підмогильний, Микола Зеров, Григорій Епік, Микола Куліш, режисер Лесь Курбас, історик Сергій Грушевський (брат президента УНР Михайла Грушевського), політики, громадські і церковні діячі, вчені, військові.

 Loading...
Loading...
Loading...