Новини » Світ 6 серпня, 2015, 15:06
У вересні в Польщі відбудеться прем’єра серіалу «Дівчата зі Львова»
Фото: wirtualnemedia.pl
Фото: wirtualnemedia.pl

У вересні в ефірі польського телеканалу TVP1 відбудеться прем’єра серіалу «Дівчата зі Львова», який є черговою новинкою в осінній програмі TVP1. Серіал розповість про чотирьох українок, які намагаються налагодити своє життя у Польщі. В головних ролях знялися польські акторки Анна Марія Бучек, Катажина Учерська, Анна Горайська та Магдалена Врубель.

Чотири подруги – Поліна, Уляна, Світлана і Оля – приїхали у Варшаву у пошуках роботи і кращого життя. Вони спільно винаймають кімнату у зруйнованому будинку, важко працюють, часто виконують роботу, що не відповідає їхній освіті. Дівчата сумують за минулим життям: Світлана у Львові залишила двох дітей, а Оля коханого Ігоря.

На думку акторки Катерини Учерської, яка виконує роль закомплексованої, несміливої Олі, серіал розповідає про зіткнення представників двох народів: польського і українського. Це комедійна історія, яка моментами наповнена гіркотою.

«Раптом бачимо, що ми не є таким толерантним народом, як нам видавалося. Маємо надію, що в цьому серіалі ми побачимо себе, як у дзеркалі, і це, можливо спонукатиме нас до рефлексії. Не вимагаємо якихось радикальних змін у ментальності нашого народу, але хотіли б, щоб це схилило нас принаймні до рефлексії», – сказала Катерина Учерська.

Схожу думку висловила Анна Марія Бучек, яка в серіалі виконує роль Світлани, – з освітою інженера хімії, яка в Польщі працює прибиральницею. На думку акторки, серіал «Дівчата зі Львова» показує правду без прикрас про польське та українське суспільства, а також стосунки між людьми, що належать до різних національностей.

Акторки дуже інтенсивно готувалися до зйомок в серіалі TVP, вони вивчали українську мову, працювали з консультантами. Допомога корінних українок їм була необхідна, щоб українська мова звучала в устах польських акторок природно. На думку Анни Марії Бучек, спочатку проби з консультантами давали їм дуже багато, проте з часом вони внесли зміни. Мова, якою послуговуються головні героїні серіалу, не є, однак, мовою українською, а стилізованою під українську, щоб польський глядач не мав проблем з розумінням.

Автором сценарію серіалу «Дівчата зі Львова» є Роберт Бруттер, а відповідальним за режисуру – Войцех Адамчик. Серіал складається з 13 серій, його прем’єра відбудеться у вересні. Серіал можна буде оглядати в неділю о 20.25 за польським часом, – повідомляють Wirtualnemedia.

Переклад з польської Галини Палажій, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 07:17 :13