Новини » Події 6 серпня, 2015, 19:43
Суд над Сенцовим відмовився розглядати довідки від Правого сектору

Адвокат українця Олександра Кольченка, якого разом з Олегом Сенцовим судять в Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові, просить суд долучити до справи довідки про те, що вони не є членами Правого сектору.

Про це вона сказала під час засідання.

Адвокат Сидоркіна просить долучити офіційні довідки від Правого сектору із завіреним перекладом з української про те, що Олег Сенцов і Олександр Кольченко не перебувають ні в цій громадській організації, ні в політичній партії Правий сектор.

Довідки за підписом лідера партії Дмитра Яроша, повідомляє «Медіазона».

Проте суддя заявив, що «ПС» заборонений в Росії, і тому ці документи не можуть бути доказами.

«Суд вважає, що подання як доказу документа, підписаного забороненою в Російській Федерації організацією, є неповагою до суду», – заявив суддя Михалюк. Він також виніс Сидоркіній попередження.

Крім того, Сидоркіна зазначила, що в ЗМІ з’явилися публікації, в яких наводяться слова адвоката Геннадія Афанасьєва Попкова про те, що його підзахисний розповів про тиск у тому числі в конвойній кімнаті суду.

Вона попросила долучити публікацію на «Радіо свобода» з цією розповіддю і аналогічну новину «Медіазони».

У них Попков каже, що співробітники ФСБ мали домовленість з судом. Суддя заперечує – за його словами, публікації в ЗМІ не є доказами.

«Для суду очевидно, що такого бути не могло і не було», – заявив суддя Михайлюк. У долученні відмовив.

Як повідомлялося, у четвер Сенцов виступив у суді. Він розповів, як його катували співробітники ФСБ.

Режисер також заявив, що був волонтером і до жодних радикальних дій не закликав. Суд над ним Сенцов назвав концертом.

Зазначимо, суддя відмовився долучити до справи заяву Сенцова про тортури.

Нагадаємо, за версією російського слідства, Сенцов створив в Криму терористичну організацію, яка була структурним підрозділом забороненого в РФ «Правого сектора», з метою виходу півострова зі складу Росії. Сенцов все спростовує.

Крім нього в цій справі були заарештовані Олександр Кольченко, а також Геннадій Афанасьєв та Олексій Чирній. Останні пішли на угоду зі слідством і вже отримали вироки – по 7 років позбавлення волі. За умовами угоди зі слідством, вони повинні давати свідчення в суді проти Сенцова і Кольченка.

 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 04:00 :40