Новини » Львів 6 серпня, 2015, 14:59
Львівський апеляційний суд скасував не заборону комуністичної символіки, а стару ухвалу ЛМР
Фото: Маріан Стрільців/ZIK
Фото: Маріан Стрільців/ZIK

Львівський апеляційний адміністративний суд (ЛААС) не скасовував заборону комуністичної символіки, а лише визнав незаконною відповідну ухвалу Львівської міської ради від 25.04.2013, оскільки на час її прийняття це питання ще не було врегульовано законодавчо.

Про це ІА ZIK повідомила прес-секретар ЛААС Ольга Давид, коментуючи інформацію, яка з’явилася в деяких ЗМІ.

«Львівська міська рада у 2013 році далекоглядно прийняла важливе політичне рішення про заборону символіки комуністичної символіки, однак, з точки зору діючого на час прийняття цього рішення законодавства, на жаль, це рішення було передчасним і не належало до компетенції органу місцевого самоврядування», – зазначається у повідомленні.

Львівський апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення Львівського окружного адміністративного суду 13 червня 2013 року, яким визнано незаконною та скасовано ухвалу Львівської міської ради від 25. 04.2013 року №2293 «Про заборону використання окупаційної символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території Львова» в частині заборони використання на території Львова символіки неіснуючої держави – СРСР, комуністичної символіки на будівлях державних установ і комунальних підприємств м. Львова, під час проведення масових заходів.

На думку суддів ЛААС, у 2013 році суд першої інстанції прийшов до правильного рішення про те, що Львівська міська рада під час прийняття згаданої ухвали перевищила свої повноваження і прийняття такого рішення не належало до компетенції Львівської міської ради як органу місцевого самоврядування.

Як прокоментувала цю подію прес-секретар суду Ольга Давид, «апеляційний суд переглядає законність прийнятих судом першої інстанції рішень на підставі нормативних актів, які діяли саме на момент прийняття рішення відповідними суб’єктами владних повноважень. На час прийняття згаданої ухвали Львівської міської ради діяв закон «Про увічнення перемоги у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років» від 20.04.2000 року, який втратив чинність лише 21.05.2015 року. Існує також відповідна практика Вищого адміністративного суду України. Водночас сьогодні в Україні діє Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» 2015 року, яким врегульовано питання, які підіймала Львівська міська рада у 2013 році. Можна лише аплодувати далекоглядності Львівської міської ради, яка ще у 2013 році прийняла таке важливе політичне рішення, однак, на жаль, з правової точки зору воно було передчасним».

Нагадаємо, 25 квітня 2013 року Львівська міськрада прийняла рішення від «Про оголошення 8 травня у Львові Днем скорботи і вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів та жертв Другої світової війни» і «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території Львова».

Пізніше, у травні того ж року, прокуратура Львівської області оскаржила рішення органів місцевого самоврядування щодо відзначення 8 та 9 травня, а Львівський окружний адміністративний суд сьогодні зупинив дію ухвали Львівської міськради від 25 квітня «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території м. Львова».

Нагадаємо, 9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (№ 2558).

Набрали чинності ці закони 20 травня.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 10:22 :24