Новини » Події

Путін остаточно «віджав» кримський заповідник «Херсонес Таврійський»

Президент Росії Володимир Путін ухвалив рішення про переведення у федеральне підпорядкування заповідника «Херсонес Таврійський», який знаходиться в окупованому Криму.

Про це повідомляє прес-служба Кремля, інформує «Публіцист».

«Володимир Путін прийняв рішення включити пам’ятники і території Національного заповідника «Херсонес Таврійський» в Єдиний державний реєстр об’єктів культурної спадщини народів Російської Федерації, прийняти Національний заповідник у федеральне підпорядкування і включити його в Список особливо цінних об’єктів культурної спадщини народів Російської Федерації», – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням прес-служби Кремля, відповідні документи «будуть передані губернатором міста федерального значення Севастополя в Уряд Російської Федерації до 1 вересня 2015 року».

Зазначимо, нещодавно стало відомо, що генеральним директором Національного заповідника «Херсонес Таврійський» був призначений протоієрей Української православної церкви Московського патріархату Севастопольського округу Сергій Халюта. Це призначення викликало хвилю критики в середовищі працівників культури і науки. Вони висловили побоювання, що при директорі-священику, який не є фахівцем у музейній справі, в «Херсонесі Таврійському» припиниться науково-дослідна діяльність.

Херсонес був заснований давніми греками в 5 столітті до нашої ери і протягом двох тисяч років був великим політичним, економічним і культурним центром Північного Причорномор’я. Заповідник «Херсонес Таврійський», який знаходиться в районі Севастополя, в 2013 році був внесений в Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

 

Loading...