Новини » Політика

До анексії Криму у Росії не було ближчого союзника, ніж Україна, – депутат Держдуми

Анексія Криму Росією стала причиною початку війни між Україною і Росією. Крім того, саме незаконна окупація півострову призвела до сварки близьких народів.

Таку думку висловив російський політичний діяч, підприємець, депутат Державної думи Росії 5-го і 6-го скликань, єдиний депутат російського парламенту, що відмовився голосувати за анексію Криму, Ілля Пономарьов в інтерв’ю 5.ua.

«Процедура (анексії Криму) неправильна і незаконна. Плюс до цього, вона ще й недоцільна, тому що не було у нас ближчого союзника, ніж Україна, не було для нас ближчого народу, з яким у нас було би більше родинних зв’язків, ніж український народ. І ми посварилися, і для мене теж було очевидно, що це призведе до війни, до жертв і руйнувань, які ми зараз спостерігаємо на Сході України», – сказав він.

Не було у нас ближчого союзника, ніж Україна, не було для нас ближчого народу, з яким у нас було би більше родинних зв’язків, ніж український народ

Проте Пономарьов не виключає проведення в Криму законного референдуму.

«При цьому я абсолютно не вважаю неприпустимим проведення у принципі референдуму в Криму, так само, як був проведений референдум в Шотландії про відокремлення від Великої Британії, і як хочуть це робити баски в Іспанії. Якщо люди вважають, що це проблема, якщо вони цього хочуть, треба їх запитати і дати їм можливість на цю тему висловитися», – сказав він.

До слова, Росія організовує поїздки європейських депутатів до Криму, щоб легалізувати анексію півострова.

 

Loading...