Новини » Політика 2 серпня, 2015, 16:55
Депутат Держдуми назвав справжню причину війни на Донбасі

Більшість росіян не хоче і не готовий воювати з Україною.

Про це в коментарі порталу «Главное» розповів депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов.

«В Росії, насправді, 85% населення не хоче війни. І лише десь 15% найбільш радикально налаштованих готові воювати. Звичайно, є люди з імперським мисленням, що люблять просто кулаками помахати. Бойові дії все ще йдуть на Донбасі, тому що росіяни до цих пір думають, що захищають Україну від загарбників. Це домінуюча точка зору», – пояснив Пономарьов.

За його словами, росіянам подобається відчувати себе захисниками і спасителем, бо кремлівська пропаганда так успішна.

«Коли була чеченська війна, то ніяка пропаганда не могла переманити на свою сторону значимий відсоток симпатій росіян. Люди не розуміли, за що вони там воювали. Чечню ніхто не вважав близькою Росії. Побутувала думка: раз вони так хочуть, давайте їх стіною відгородити. А от з Україною зовсім інша справа. Грозний стерли з лиця землі, а потім відбудували. І це взагалі не викликав у росіян жодного відгуку. Для нас це чужа релігія, культура і народ. А з Україною у росіян багато родинних зв’язків, як зі східної, так і західної частини країни», – зазначив політик.

Саме ця зв’язок стала причиною війни, каже Пономарьов.

«Але я хочу сказати, що в Росії ніхто не виділяє Донецьк і Луганськ. Крим для росіян дійсно був особливим. Завжди була образа, що Хрущов його віддав Україні, говорили, що Севастополь – місто військової слави. Навіть у фільмі «Брат – 2»: ви ще відповісте за Севастополь. Але Донбас або будь-яка інша територія України ніколи не виділялася психологічно у росіян. Ніколи Донецьк і Луганськ не вважали російським шматком землі. Концепція «Новоросії» абсолютно «висмоктана з пальця» російськими інтелектуалами. У свідомості звичайних людей це не було актуалізовано. Те, що відбувається на Донбасі, з точки зору більшості росіян, – це боротьба за Україну в цілому. Причому, це не захоплення, а звільнення від «фашистської хунти в Києві». І це дуже зручно, адже росіянам це дає можливість розправити плечі, встати з колін і піти рятувати», – іронізує політик.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 12:41 :32