Новини » Політика 1 серпня, 2015, 4:10
Новий посол повідомив, яка зброя США допоможе Україні виграти війну

Україна потребує від Сполучених Штатів надання не лише летальної зброї, а й інших засобів оборони і контролю припинення вогню.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив новопризначений посол України в США Валерій Чалий.

«Я не впевнений, що потреба в летальній зброї – це лише один акцент, на якому ми мусимо завжди наголошувати. Зберегти більше життів допомагають і нові засоби захищеного зв’язку, і медичні шпиталі нового типу. Незайвою є і сотня Humvee, які нещодавно були доставлені в Україну», – сказав дипломат.

За його словами, Україні також потрібні високотехнологічні системи, наприклад контрбатарейні радари. «Це засоби оборони та водночас уникнення великої кількості жертв. Більше того, в умовах реалізації мирного плану – це ще засоби контролю припинення вогню», – зазначив Чалий.

Не менш важливими є і програми навчання, які з осені крім Національної гвардії України будуть поширені ще на ЗСУ. «Я особисто був на полігоні у Яворові, бачив ці програми у дії – це дуже цінна річ, яка забезпечує нові механізми для України та посилює наші оборонні можливості», – додав посол.

Чалий нагадав, що свою позицію він неодноразово озвучував і бачить, що вона знаходить підтримку: «Саме сильна Україна з потужними оборонними можливостями, міцною армією не дасть приводу для подальшої агресії. Слабка Україна може стати провокативним фактором для тих, хто порушив наш суверенітет і територіальну цілісність».

За його словами, на виконання зазначених програм США вже виділили 244 млн дол. Крім того, плани оборонного бюджету на 2016 рік, які зараз розглядаються в Конгресі й будуть розглядатися в Білому домі, – це ті можливості, які реально впливають на обороноздатність України.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 15:25 :21