Новини » Львів 25 липня, 2015, 13:46
Конфлікт у Львівській опері: артисти балету вимагають продовжити контракт колезі

Понад 30 артистів балетної трупи Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької вимагають, аби директор закладу продовжив контракт талановитому балетмейстеру Віктору Щербакову. Інакше, кажуть, є ризик того, що може бути зірване закриття театрального сезону.

Про це 25 липня у коментарі IA ZIK розповів соліст театру, провідний майстер сцени, народний артист України Олег Петрик.

За його словами, впродовж року у балеті театру пропрацював талановитий балетмейстер з Києва Віктор Щербаков. Тепер у нього закінчився контракт, який керівництво закладу вирішило не продовжувати.

«Його зарахували на 0,25 ставки і він практично жив на 1500 грн, при цьому повністю віддаючись театру. Наразі, певно, це найпрофесійніша людина в трупі. Але керівник балету, відчувши якусь конкуренцію, зробив усе, щоб цю людину вижити, незважаючи на те, що вона нещодавно здобула перше місце на фестивалі «Балет-fest». Директор ж театру віддає «борозди правління» цьому керівнику. Однак більша половина (понад 30 артистів) трупи підписалися під заявою з проханням продовжити В. Щербакову контракт, – зазначив Олег Петрик.

Натомість учора, за його словами, В. Щербакова викликали і звільнили, не запропонувавши нового контракту.

«Нам пообіцяли, що сьогодні о 14.00 заява про продовження контракту В.Щербакову буде підписана, – додав Олег Петрик. – У нас в театрі машина адмінресурсу працює дуже сильно. Тому в разі, якщо на нас підуть війною, є ризик того, що взагалі може бути зірвано закриття сезону».

Водночас, додамо, що на сторінці Львівського оперного театру у Фейсбуці з’явилось повідомлення «Від визнання до звільнення», у якому йдеться: «З початку театрального сезону 2014-2015 років у нашій балетній трупі працював заслужений артист України, лауреат премії Шекери В. Щербаков на посаді педагога-репетитора. За цей час він зарекомендував себе як обдарована особистість, хороший професійний виконавець, талановитий балетмейстер-постановник та загалом професіонал. Саме тому робота із цим педагогом цікава молоді й сприятиме професійному росту та розвитку нашої балетної трупи. Про це свідчить здобута ним перша премія на фестивалі «Балет-fest», що відбувся 17.07.2015.

24.07 2015 року керівництво театру з подання 33 артистів балету пообіцяло залишити Віктора Щербакова на роботі. Цього ж дня його було звільнено з посади педагога-репетитора, незважаючи на письмове звернення «Художньої гільдії балету» з проханням переукласти або продовжити угоду, а також представника педагогічного складу балету. Це питання для нас є болючим і ми чекаємо на виконання обіцянки, даної нашим керівництвом в особі Т.Є.Едера. Артистам балету пообіцяли, що сьогодні о 14.00 буде підписана заява про продовження контракту В.Щербакову».

 

"Від визнання до звільнення"З початку театрального сезону 2014-2015 р.р. в нашій балетній трупі працював Заслужений арт...

Posted by Lviv National Opera on 24 липня 2015 р.
 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 03:14 :44