Новини » Події

Кожне ім’я засудженого, якого передають бойовики з Донбасу, омбудсмен перевіряє через суд

Через те, що у пенітенціарній службі немає єдиного реєстру людей, які відбувають покарання, дані під час передачі засуджених, що перебувають у зоні АТО, доводиться з’ясовувати у суді.

Про це сьогодні, 23 липня, у Львові під час круглого столу «Захист персональних даних в Україні: виклики та перспективи розвитку», в рамках реалізації спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

«Ми не знаємо прізвища тих, хто зараз відбуває покарання на території проведення АТО і окупованого Криму», – заявила Лутковська.

Омбудсмен розповіла, що зараз проводить переговори із т.зв. «міністром юстиції» «ДНР» щодо передачі на нашу територію тих засуджених, які там залишилися.

«Мені досить важко встановити, чи дійсно та особа, яку пропонують передати сюди, засуджена. Доводиться звертатись через суди з’ясовувати цю інформацію. Я не можу отримати дані у Пенітенціарній службі, бо немає загального реєстру», – розповіла Лутковська.

Вона додала, що й немає можливості притягнути до відповідальності тих осіб, які вирішили залишитись на непідкотрольній українському уряду території і співпрацюють з «ДНР» і «ЛНР».

Loading...