Новини » Події 22 липня, 2015, 5:55
Сотні російських солдат дезертирують, щоб не їхати на Донбас, – ЗМІ

Правозахисники розповіли про десятки справ проти дезертирів-солдат з Росії, які боялися відправки на війну в Донбас.

Днями стало відомо про масове дезертирство в одній з військових частин Адигеї. Контрактники втекли (комусь вдалося звільнитися), побоюючись відправки на Україну, пише «Собеседник.ги».

«В даний момент ми разом з мамою проводжаємо одного з хлопців, Олега Калмикова, до колонії-поселення». На нас чиниться тиск з тих пір, як ми зрадили ситуацію гласності», – каже адвокат з Майкопа Тетяна Чернецька.

За словами юристів, хвиля дезертирства відбулася у жовтні – листопаді минулого року, коли солдат перекидали на полігон «Кадамовский» біля кордону України. Умови служби там були нестерпні, про це батьки контрактників також розповіли виїзної комісії РПЛ, яка відвідала Майкоп на минулому тижні.

Солдати спали на мерзлій землі, обігрівалися вогнищами в наметах, їм не вистачало їжі й води. Крім того, деякі агітатори в командирських погонах пропонували контрактникам їхати на Україну з зарплатою в 8000 рублів в день. Однак, як повідомляють військовослужбовці, тим, хто погодився, нічого не платили. У підсумку контрактники просто втікали від подібних «спокус» і важких умов служби. За словами адвокатів, мова йде про десятки випадків (хоча Міноборони підтвердило лише чотири).

«Правда, ми частіше маємо справу зі спробами розірвати контракт, таких випадків сотні, всі вони пов’язані з небажанням хлопців їхати на Україну. Але і через дезертирство до нас також зверталися, в тому числі з Ростовської області, Підмосков’я. В останньому випадку хлопців теж хотіли підвести під кримінал, але з нашою допомогою вони відбулися звільненням», – розповідає правозахисник Лев Пономарьов.

В Майкопі багато військовослужбовці вже отримали терміни – від півроку до року. За офіційною статистикою Майкопського гарнізонного суду, в 2015‑му винесено більше 60 постанов за «самовільне залишення частини». Це майже вдвічі більше, ніж у попередні п’ять років.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 03:47 :12