Новини » Політика 18 липня, 2015, 6:40
Чому Порошенко знову заговорив про вторгнення російських військ, - думка дипломата

Президент України Петро Порошенко міг заявити про підготовку вторгнення російських військ, щоб зняти градус суспільного невдоволення.

Про це в коментарі порталу «Главноє» сказав дипломат, експерт «Майдану закордонних справ» Олександр Хара.

«Вчора у Верховній Раді Президенту ставили незручні запитання, які він вирішив перервати співом гімну. А під час виконання гімну всі критичні питання знімаються. Якщо суспільство починає ставити жорсткі питання Банковій – відразу лунають заклики об’єднатися навколо Порошенка, щоб зберегти Україну», – сказав Хара.

Саме з тиском громадянського суспільства і невдоволенням українців відсутністю змін на краще дипломат пов’язує заяву Президента про підготовку вторгнення російської армії.

«Загроза вторгнення в Україну була ще з анексії Криму. Треба починати відлік історії з того часу, адже Донбас – просто відволікаючий маневр. Тоді для Росії вторгнення в Україну мало менші ризики, ніж зараз. Але і тепер не можна скидати з рахунків таку можливість, тому що Путін адекватний тільки у своєму власному маленькому світі, але не в реальності. Але якщо Президент має переконливу інформацію розвідки про скорий напад (в чому я сумніваюся), то, щоб протидіяти такій агресії, потрібно вводити воєнний стан», – вважає Хара.

Президент же, за його словами, поки не схильний до цього.

«Хоча це вимога Конституції – вводити воєнний стан при загрозі національній безпеці. Президент повинен внести на розгляд парламенту відповідний указ. Якщо він цього не зробить, значить, заява про вторгнення – лише політична спекуляція, метою якої є зняття громадського невдоволення діями Києва, щоб переключити увагу на схід», – вважає дипломат.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 14:08 :43