live
Новини » Регіони 461

На Івано-Франківщині для учасників бойових дій працює психологічний центр

Психологічний реабілітаційний центр «Крок назустріч» надає безкоштовну допомогу всім учасникам бойових дій. За допомогою до спеціалістів можуть звертатися не тільки військові та їх родичі. Також центр надає допомогу волонтерам і планує активну співпрацю з працівниками військкоматів.

Про це йдеться у сюжеті журналіста проекту «На периметрі» (щобудня о 21:35 на телеканалі ZIK).

У центрі психологічної допомоги «Крок назустріч» безкоштовно допомогти готові як військовим на ротації, так і демобілізованим бійцям.

«Якщо це боєць на ротації, ми будемо працювати на ресурс. Коли це вже демобілізований боєць, тог тут ми вже будемо потрохи працювати з проживанням криз і травм», – пояснює психолог Центру «Крок назустріч» Ольга Кукла.

Психологи, які надають допомогу бійцям АТО, зазначають, що з військовими, які бачили багато смертей, потрібно дуже обережно розмовляти. Адже будь-яке необережне питання може спровокувати негативну реакцію.

«Не варто надміру розпитувати солдата, але потрібно говорити з ним, якщо зрозуміло, що він цього хоче. Не варто ставити провокативних запитань, наприклад чи вбивав військовий. Потрібно показати, що ви є поруч, що ви готові його підтримати, що ви приймаєте цю людину з його новим досвідом», – зазначила Ольга Кукла.

Реабілітаційний центр на Івано-Франківщині працює вже третій місяць. За цей короткий час про нього дізналося багато фронтовиків. Працівники центру поширюють свої номери телефонів через брошури. Також співпрацюють з волонтерами, які й розповідають про бійців, що потребують психологічної реабілітації.  

Психологи центру надають допомогу і волонтерам. Спеціалісти зазначають, що вони потребують допомоги не менше, ніж військові. Адже часто страждають від емоційного вигорання.

«Ми проводимо групи на підтримку та на пошук нового ресурсу для тих волонтерів, хто працює вже дуже давно, хто вже помітно втомився. Наприклад волонтерам, які працюють вже понад рік, обов’язково необхідно відновлюватись психологічно», – розповідає психолог Центру «Крок назустріч» Катерина Поліщук.

Також у планах центру надавати психологічну допомогу і працівникам військкоматів. Саме з ними вони зараз налагоджують співпрацю.
 

Loading...
Loading...
Loading...