Новини » Львів

Депутат ЛМР просить надати священику-волонтеру УПЦ КП українське громадянство

Президента України Петра Порошенка, в.о. голови Державної міграційної служби України Юрія Сергієнка закликають вжити заходів для набуття голови прес-центру Хмельницької єпархії УПЦ КП о. Сергієм (Нехамесом) Горбіком громадянства України.

Відповідний депутатський запит сьогодні, 14 липня, на сесії Львівської міськради озвучив депутат Юрій Наумко.

Як йдеться у запиті, о. Сергій – відомий релігійний, політичний діяч, один із лідерів Білоруської діаспори в Україні. Крім того, що виконує обов’язки голови прес-центру Хмельницької єпархії УПЦ КП, він – редактор міжнародного проекту «Київського православ’я», що реалізовують у співпраці із науковцями Болгарії, Сербії, Греції та Румунії.

Влітку 2013 року за свою діяльність отець був нагороджений архієрейською відзнакою Хмельницької єпархії до річниці хрещення Руси України. А з березня 2014 року о. Сергій активно підтримував боротьбу українського народу як волонтер і капелан. Він здійснив не одну поїздку в зону АТО. За цю діяльність він був нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України».

У запиті також наголошується, що о. Сергію через опозиційність до чинної влади у Білорусі загрожує реальна небезпека політичних переслідувань.

Зважаючи на все вищезгадане, Президента України Петра Порошенка, в.о. голови Державної міграційної служби України Юрія Сергієнка закликають вжити заходів для набуття о. Сергієм (Нехамесом) Горбіком громадянства України.

Loading...