Новини » Політика 11608

Що означає заява Лаврова про вирішення «кримського питання», – думка експерта

Росія знайшла єдиних партнерів, які не виженуть її з свого складу за анексію Криму, – країни БРІКС і ШОС.

Про це в коментарі порталу «Главноє» розповів експерт з міжнародних відносин Інституту відкритої політики Євген Петренко.

«Для України важлива позиція ШОС і БРІК по анексії Криму. Ці країни утрималися від голосування по резолюції Ради Безпеки ООН. Особливо відсторонено, вели себе Китай та Індія. Але всі вони прийняли резолюцію ООН, де йшлося про виконання Мінських угод і підтримку територіальної цілісності України. Лавров повинен говорити, що ці країни підтримали анексію Криму, тому що для Росії – це останній притулок, де їм не згадають Крим», – переконаний Петренко.

Експерт назвав пропагандою заяву глави МЗС РФ про підтримку цими країнами анексії українського півострова.

«Російська дипломатія давно скотилася до пропаганди через відсутність дипломатично-правових аргументів по втручанню у внутрішні справи України. Країни БРІКС мають елемент антиамериканізму. Вони-то і зійшлися разом на американській фобії. І Путін на цьому грає. Зараз він розколює відносини Пекіна і Вашингтона. Його тактика прозора, адже він і Європу намагається посварити з США. Для країн БРІКС Україна – якась далека країна, справи якої їх не стосуються. Коли вони мовчать про анексію Криму, це не говорить, що вони підтримують захоплення. Вони просто не хочуть ставати союзниками США і Європи. Тут зіграло саме це бажання, а не спроба підтримати Москву. Ціну Росії вони прекрасно знають», – говорить він.

Як відомо, глава МЗС РФ Сергій Лавров в ході саміту БРІКС і ШОС заявив, що Росія вже «закрила» питання Криму. За його словами, ніхто з партнерів РФ в цих організаціях «не заявляє про своє невизнання підсумків референдуму, які стали підставою для повернення Криму до складу РФ».

Довідка:

Шанхайська організація співробітництва – субрегіональна міжурядова міжнародна організація, утворена 15 червня 2001 року в місті Шанхаї (КНР). До ШОС входять 6 країн-членів – Китайська Народна Республіка, Російська Федерація, Республіка Казахстан, Киргизька Республіка, Республіка Таджикистан і Республіка Узбекистан.

БРІКС (англ. BRICS – скорочення від Brazil, Russia, India, China, South Africa) – група з п’яти країн: Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південно-Африканська Республіка.

 

Loading...
Loading...
Loading...