Новини » Події 11 липня, 2015, 15:39
Чалий: Для врегулювання ситуації на Донбасі можливий новий формат переговорів

Треба знаходити якесь рішення тривалого конфлікту, це повинна розуміти і Росія, вважає дипломат. У Заходу немає рішення на відповідь, що робити в наступному році, якщо Росія кардинально не змінить своєї позиції щодо України і Донбасу. Тому можливе створення нового, більш широкого формату переговорів для врегулювання конфлікту.

Про це в інтерв’ю DT.UA заявив посол України в США Валерій Чалий.

Він також висловив надію, що і до Росії «все-таки приходить розуміння, до чого веде її нинішня позиція». «Я думаю, що всі розуміють, що час уже виходити на якісь рішення. Я не виключаю, що на якомусь етапі може бути зустріч перших осіб держав або представників високого рівня. Я припускаю, що це може бути більш широкий формат для припинення ескалації і конфлікту в цілому. Це може відбутися. Але дуже важко передбачити, коли саме», – сказав Чалий.

Він нагадав, що останнім часом «немає серйозного прогресу» ні у питанні припинення вогню, ні щодо обміну полоненими. «І втома від України теж присутня. Плюс у фокусі уваги – Греція, Сирія, Близький Схід. Проте, упевнений, що вперше в історії США у президентській передвиборній кампанії питання Україна-Росія стоятиме так гостро. Євросоюз, як ви знаєте, продовжив свої санкції до кінця січня наступного року, а щодо Криму – до 23 червня 2016 року. Хоча це було досить непросто. Що буде далі – наразі дуже важко сказати. Однак є чіткий сигнал, що у разі серйозної ескалації, якихось наступальних дій з боку бойовиків, країни Заходу готові до посилення санкцій. І цей сигнал виразно доведено до керівництва Російської Федерації», – розповів посол.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 04:09 :56