Новини » Політика 10 липня, 2015, 18:24
Чалий підтвердив, що ЄС просив Київ виконувати мінську угоду, не чекаючи Росію

Колишній заступник глави адміністрації президента Валерій Чалий, призначений 10 липня на посаду посла України в США, визнав коректність інформації про дипломатичний тиск Євросоюзу задля одностороннього виконання мінських угод з боку України.

Про це Чалий заявив в інтерв’ю виданню «Дзеркало тижня».

За його словами, такі дискусії відбуваються час від часу.

«В нас є чітке розуміння, що без відведення техніки, без закриття кордону, через який уся ця техніка поставляється, без звільнення заручників складно уявити проведення якихось виборів.

І коли ситуація заходить у глухий кут, то європейські партнери починають, так би мовити, стимулювати, щоб Україна була активнішою зі свого боку в імплементації мінських угод. Навіть якщо якісь пункти не виконані Росією», – заявив він.

Як повідомлялося, раніше «Європейська правда» розкрила деталі закритих переговорів під час візиту до Києва комісара ЄС з питань сусідства та розширення Йоганеса Гана. Він, зокрема, закликав Україну надати Донбасу «особливий статус» необмеженого терміну дії, не чекаючи на припинення вогню та відведення військ.

Згодом в ЄС заявили, що не наполягають на односторонньому виконанні Україною мінських домовленостей.

За словами Чалого, Київ буде дотримуватися логіки мінських домовленостей. Нинішні ж дії щодо визначення особливостей місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також виконання зобов’язань щодо децентралізації і конституційної реформи Чалий назвав «підготовчими кроками», які робить українська сторона.

«Але для нас абсолютно неприйнятно, щоб Україна пішла на всі політичні рішення, і при цьому на виборах на Донбасі стояли люди з автоматами і «забезпечували» виборчий процес», – зазначив посол.

 

 
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 02:17 :30