Новини » Київ 8 липня, 2015, 10:08
Порошенко засилає в нове незалежне Бюро своїх керівників, – «Наші гроші»

Для організації конкурсу з обрання Директора нового для України правоохоронного органу – Національного антикорупційного бюро (НАБУ) – в Адміністрації Президента, згідно з наказом її голови Бориса Ложкіна, створювалася робоча група. Її очолив Дмитро Єлманов, екс-керівник Головного департаменту АП з питань діяльності правоохоронних органів та протидії корупції, а нині радник голови АП на громадських засадах. Пізніше Дмитро Єлманов вирішив перейти на роботу з АП в НАБУ та очолити одне з ключових управлінь Антикорупційного бюро, з повноваженнями збору інформації щодо всіх високопосадовців країни.

Про це йдеться в сюжеті програми антикорупційних розслідувань «Наші гроші» (щовівторка о 22:35 на телеканалі ZIK).

«Робоча група займалаcя технічними питаннями на зразок організації засідань [конкурсної] Комісії, прийому документів кандидатів і таке інше», – пояснили в Адміністрації Президента. Дмитро Єлманов повідомив, що робоча група складалася з нього та ще 3-5 волонтерів, що не працюють в АП.

Попри те, що робоча група АП мала відповідати лише за конкурс на Директора Бюро, вона продовжила роботу і після обрання керівником НАБУ Артема Ситника. Бюро, яке тоді ще не мало власного приміщення, одразу після призначення Ситника зареєстрували в Адміністрації Президента, на Банковій, 11. А робоча група на чолі з Єлмановим почала збирати та опрацьовувати документи від кандидатів на решту посад в НАБУ.

Таким чином, Дмитро Єлманов подав документи на посаду керівника Управління аналітики та обробки інформації Антикорупційного бюро робочій групі АП, яку сам і очолював. Це управління, на його думку, має займатися збором даних про активи всіх високопосадовців країни, матиме доступ до усіх державних баз даних та готуватиме базу для подальших розслідувань НАБУ.

Пакет документів, поданий Дмитром Єлмановим у якості кандидата на роботу в Бюро, мав бути відкритий та опрацьований до засідання конкурсної комісії, однак виявився міцно заклеєним.

Це дало підстави членам конкурсної комісії припустити, що пакет Дмитра Єлманова потрапив до переліку документів від кандидатів, допущених до подальшого проходження конкурсу без попереднього опрацювання. Радник голови АП запевняє: його документи опрацювали його ж тодішні підлеглі-волонтери з робочої групи, після чого він поклав папери у конверт та заклеїв.

Крім того, частина членів комісії поставила питання про те, що Дмитро Єлманов не може бути допущений до учаcті в конкурсі через невідповідність кваліфікаційним вимогам, серед яких є неучасть у корупційних скандалах. Такий скандал виник через отримання Дмитром Єлмановим статусу учаcника бойових дій на підставі кількох робочих відряджень в зону АТО для забезпечення постачання та інспектування ходу будівництва оборонних укріплень.

У січні ц.р. Адміністрація Президента поширила позицію керівника держави про те, що статус учасника бойових дій повинні отримувати лише особи, які брали участь у бойових діях, а регулярні робочі відрядження в АТО не можуть бути підставою для отримання такого статусу. У цьому ж повідомленні прес-служби без уточнення прізвищ вказувалося, що з Адміністрації Президента буде звільнено кількох співробітників, які отримали такий статус.

Через два дні після цього повідомлення Борис Ложкін підписав розпорядження про звільнення Дмитра Єлманова, якому напередодні був наданий статус учасника бойових дій, з посади Головного департаменту АП з питань діяльності правоохоронних органів та протидії корупції.

З огляду на це конкурсна комісія НАБУ ухвалила рішення про недопуск Дмитра Єлманова до подальшої участі в конкурсі. Радник голови АП вважає його незаконним та розглядає можливість звернення до суду.

Разом з тим в Національне антикорупційне бюро вже влаштувалася екс-підлегла Дмитра Єлманова Людмила Асанова. Донедавна вона працювала в тому ж  Головному департаменті АП з питань діяльності правоохоронних органів та протидії корупції, яке очолював Єлманов. Конкурсна комісія НАБУ обрала її начальником відділу документообігу. За це рішення проголосували п’ять членів конкурсної комісії, делеговані Антикорупційним бюро.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 22:02 :31