Новини » Події 5 липня, 2015, 20:45
У РНБО розповіли, чи варто чекати нової великої атаки бойовиків на Донбасі

Генерал-полковник Михайло Коваль Українські силовики готові відбити нові потужні атаки бойовиків, а операцій сепаратистів-терористів на зразок «Русской весни» чи «Новоросії» більше не повинно бути.

Про це в прямому ефірі програми ТСН сказав заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони, колишній виконувач обов’язків міністра оборони, генерал-полковник Михайло Коваль.

– На Ваш погляд, ми пройшли найгірше? Чи варто чекати нової великої атаки бойовиків?

– Я впевнений, як військова людина, ми прогнозуємо завжди найгірші варіанти, і ми ці варіанти прогнозуємо, і Рада національної безпеки та оборони про це говорить і доповідає нашому керівнику – президенту України. Варіанти ми (прогнозуємо) найгірші. Але далі історія покаже. Тому що в принципі ми на кожну загрозу, яка виникає, негайно реагуємо в масштабі нашої держави. Тобто в нас немає такого, як було рік тому, коли загроза виникла, а фактично загроза у Слов’янську була ланцюговою реакцією тієї спланованої операції під назвою «Русская весна» або створення «Новоросії». Уже зараз цього не може бути в натурі, тому що на будь-які виклики ми негайно реагуємо.

– Чи можна було швидше визволити Слов’янськ? Майже три місяці тривала окупація? Було кілька спроб, зокрема 2 травня. Чому не вдалося?

– Коли Слов’янськ був захоплений, то подібні події відбувалися на теренах і Луганської, і Донецької областей. І Збройні сили, і також Національна гвардія, яка тільки формувалася, і Служба безпеки України на той час до такого виклику не були готові. Усе, що було (силовики та техніка), було кинуте на Кримський перешийок, аби не дозволити розповзтися (озброєних «зеленим чоловічкам») по всій нашій державі. Коли цей виклик з’явився, Збройні сили не прогнозували виклик, який був у Слов’янську. Не мали розвідданих. Першу інформацію про це я почув від Яреми (віце-прем’єр-міністр на той час, екс-генпрокурор). Потім нас виконувач обов’язків президента (Турчинов) викликав, він же почав керувати операцією із локалізації цієї «пухлини». Фактично, ми все знаємо, як усе починалося, як були розстріляні бійці «Альфи» і після того лише почав працювати військовий компонент.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 23:26 :18