Новини » Регіони 3 липня, 2015, 10:59
На Волині виправдали першу жертву «дикої мобілізації»

На Волині Апеляційний суд виправдав від звинувачень військової прокуратури першу жертву «дикої мобілізації» Павла Середюка.

Про це у власному Фейсбук пише адвокат, волонтер Василь Нагорний, – повідомив власкор IA ZIK.

Саме Нагорний безкоштовно захищає бійців від звинувачень військової прокуратури.

«Так, суд ми виграли, апеляція військової прокуратури залишена без задоволення, кримінальне провадження закрите. Справа ввійде в історію, як приклад першої хвилі «дикої» мобілізації на Волині. З іншого боку, досі не розумію, чому його судили, замість тих, хто незаконно його мобілізував. Навіщо було витрачати час і кошти на два десятки судових засідань в двох судових інстанціях. У підсумку: втрачена дружиною Павла дитина, купа нервів, мама тепер інвалід 1 групи, Павло далі доглядає її та батька інваліда 2 групи та важко працює на своїх гектарах землі...», – йдеться у повідомленні.

Адвокат нагадав, що прокуратура може подати касацію, але певен у її безперспективності.

«Бо аргументи, викладені в апеляційні скарзі, повністю спростовані в апеляційному суді, а вписувати в касацію нові, які не були предметом розгляду, не можна. Та й хоче прокуратура, щоб ще у Вищому спеціалізованому суді дізнались про нашу мобілізацію, то нехай подають», – йдеться в дописі.

«Рішення, яке виніс апеляційний суд, чітко обґрунтувало підстави та умови застосування ст. 48 КК України в таких справах, а отже маємо надію, що зможемо і по іншим бійцям закривати справи та зможемо зупинити засудження вже учасників бойових дій до умовних термінів», – додає Нагорний.

Нагадаймо, Павла Середюка мобілізували під час другої хвилі. Він доглядав двох батьків-інвалідів, дружина була вагітною. Тож хлопець відмовився їхати на полігон. Через це за на нього відкрили кримінальну справу за непокору.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 14:30 :50