Новини » Львів 3 липня, 2015, 12:07
Медики Львова готують пропозиції для МОЗ щодо реформування на місцях, – з круглого столу

У четвер, 2 липня, медики Львова зібралися на круглому столі обговорили найбільш актуальні питання у сфері охорони здоров’я. Зокрема, йшлося про реформи у цій галузі, ремонт перинатального центру у Львові.

Про це повідомили організатори круглого столу.

Координатор круглого столу Наталія Готь-Ван Доеверен висловилася про кризу, яка настигла сферу охорони здоров’я. Зокрема, йшлося про проблеми реформування та реалізацію стратегії розвитку у медичній сфері, оптимізацію роботи комунальних медичних закладів, про порушення процедур, непрозорість і зловживання під час закупівлі медпрепаратів й товарів медичного призначення.

Учасники круглого столу визнали, що існуючі негаразди стали проблемами самої громади. На їхню думку, менеджмент вищої ланки не зацікавлений у системних змінах, відтак ініціатива повинна йти із професійного середовища.

Про найбільш гострі питання висловилися організації, які представляють інтереси хворих на легеневу гіпертензію, дитячу кардіологію. Так, голова ГО «Відродження Львівського перинатального центру» Ярослава Редик проінформувала про ситуацію із перинатальним центром. «Ремонт, що затягнувся, змусив майже 500 лікарів другий рік перебиватися на заробітках по різних медичних установах області», – говорять медики.

Також на круглому столі обговорили проблеми пацієнтів із нирковою недостатністю. Каменем спотикання стала відсутність якісних апаратів гемодіалізу, наслідком чого є летальні випадки у Львові. Як зазначається, 70% хворих, для яких процедура гемодіалізу є життєво необхідною – це молоді люди.

Присутні на круглому столі одноголосно заявили про відсутність адекватної програми розвитку сфери охорони здоров’я. Вони зазначили, що «згори» інформують лише про урізання видатків, скорочення бюджету та закривають очі на мізерну оплату праці медика.

Резолюцією круглого столу стала пропозиція об’єднатися небайдужих медичних працівників у рух на захист власних прав. Також готуються пропозиції для профільного міністерства щодо реформування сфери охорони здоров’я на місцях.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 07:43 :44