Новини » Львів 3 липня, 2015, 15:21
Львівські НРУ, Асоціація учасників АТО і Центр забезпечення військових разом йдуть на вибори

У п’ятницю, 3 липня, Львівська крайова організація політичної партії Народний рух України, громадська організація «Асоціація учасників АТО Львівщини» та Центр забезпечення військових при ГФ «Народна самооборона Львівщини» підписали меморандум про співпрацю.

Про це повідомив кореспондент IA ZIK.

Сторони домовились про «створення сили, яка буде здатна забезпечити права, інтереси та добробут громадян України, зокрема, захистити права, інтереси та добробут бійців АТО, членів їхніх родин, тимчасово переселених осіб, підтримувати та розвивати волонтерський рух Львівщини, сприяти утвердженню державної незалежності, розбудові української національної демократичної держави».

«Об’єднавши зусилля на єдиній ідейній платформі НРУ та надаючи підтримку своїм висуванцям на місцевих виборах 2015 року, будемо пропонувати своїх представників на всі округи у ради всіх рівнів, контролювати та вливати на рішення органів місцевої влади, зокрема, у питаннях про надання пільг та гарантій учасникам АТО і членам їхніх родин, для справедливого вшанування внеску кожного захисника України», – сказано в меморандумі, текст якого під час прес-конференції 3 липня зачитав депутат Львівської облради від НРУ Богдан Гагалюк.

Також підписанти меморандуму обіцяють піклуватись про законні інтереси учасників АТО та членів їхніх родин, відстоюючи для них правові, економічні та соціальні гарантії; ефективне забезпечення місцевого самоврядування та захист інтересів територіальної громади; сприяння розробці й впровадженню дієвих адміністративних і фіскальних реформ, реформ в медицині та освіті, правоохоронній та судовій системі України.

Голова ЛКО НРУ Андрій Корнат зазначив, що йдеться про об’єднання зусиль трьох організацій для формування, насамперед, нових та якісних органів місцевого самоврядування.

«Це невипадкове об’єднання, адже ми вже тривалий час йдемо пліч-о-пліч, – наголосив він. – Співпраця є не лише у форматі підтримки ЗСУ. Загалом перед нами стоять більш глобальні завдання. Це зміна системи влади в країні, наповнення її відповідним змістом, який означає справедливість, гідність, а також обов’язок перед Батьківщиною».

Голова ГО «Асоціації учасників АТО Львівщини», координатор батальйону «Львів» Валерій Середа своєю чергою підкреслив, що учасники бойових дій, повертаючись з фронту, зіштовхуються з великою байдужістю до їхніх проблем на місцях, відтак, є нагальна потреба це змінювати.

«Об’єднавшись в асоціацію, ми отримали офіційну можливість представляти інтереси бійців АТО. Та все одно доводиться приходити в органи влади з простягнутою рукою, просити. На сьогодні немає реальних програм підтримки. Часто нам доводиться вирішувати певні питання фактично у конфліктному режимі. Також виникають проблеми з працевлаштуванням учасників АТО, які повертаються, – розповів Валерій Середа. – Тому асоціація вирішила налагоджувати співпрацю з політичними силами у частині лобіювання інтересів бійців. Чому саме з НРУ? Бо, зокрема, ті каравани допомоги, які увесь час надходили до нас на фронт, організовувалися за сприяння Народного руху, Центру забезпечення військових при «Народній самообороні Львівщини». Це ті дві організації, які нами піклувалися. Крім того, у нас спільна ідея».

Заступник голови «Народної самооборони Львівщини» Сергій Дзядик зауважив, що з червня минулого року було здійснено 14 волонтерських поїздок на Схід з допомогою українським бійцям, під час яких доставлено близько 650 тонн продукції, понад 3 тис. кевларових касок, понад 2 тис. бронежилетів, близько 10 тис. комплектів військової форми, 27 автомобілів, 72 тепловізори. А керівник Центру забезпечення військових при ГФ «Народна самооборони Львівщини» Ірина Яремко додала, що через центр вже передано близько 18 млн грн фінансової та матеріальної допомоги на потреби солдатів з 80-ї та 24-ї бригад, батальйону «Львів», також добровольчих батальйонів, медиків.

«Зараз ми виступаємо за те, аби органи місцевого самоврядування поповнили якнайбільше військових та волонтерів. Мусимо йти туди, аби спробувати щось змінити», – підсумував Сергій Дзядик.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 17:04 :24