Новини » Події 1 липня, 2015, 0:17
Демонстранти в центрі Єревану поступово розходяться по домівках

Учасники акції протесту проти подорожчання електроенергії на проспекті Маршала Баграмяна в центрі вірменської столиці почали 1 липня поступово розходитися по домівках.

 В даний час тут знаходяться всього кілька сотень людей, – повідомляє ТАРС.

Зараз люди перестали шуміти, вимкнули музику і, в основному, просто спокійно розмовляють, обговорюючи подальші плани і сформовану ситуацію. На місці в кілька разів скоротилася присутність представників органів правопорядку. Деякі люди, зібравшись в коло, гаряче дискутують з приводу майбутнього аудиту компанії «Електричні мережі Вірменії», який протягом останніх трьох днів уже став серед демонстрантів центральною темою.

17 червня Комісія з регулювання суспільних послуг Вірменії, розглянувши заявку розподільчої компанії «Електричні мережі Вірменії» (дочірнє підприємство «ІНТЕР РАО ЄЕС»), частково задовольнила її, прийнявши рішення з 1 серпня поточного року підвищити тарифи на електрику на 16%

Того ж дня в центрі Єревану пройшла акція протесту проти такого кроку, оскільки, як вважають її організатори, подорожчання електрики призведе до зростання цін на товари першої необхідності і на багато послуг. 19 червня аналогічні акції відбулися в інших найбільших містах Вірменії. 23 червня поліція застосувала силу при розгоні мітингу в столиці. В результаті постраждали 18 осіб, у тому числі 11 поліцейських, 237 осіб було затримано, але незабаром відпущені.

Проте демонстранти майже відразу ж повернулися на проспект Маршала Баграмяна на мирну акцію протесту, яка триває вже більше тижня.

27 червня президент країни Серж Саргсян заявив, що уряд готовий взяти на себе покриття витрат, пов’язаних з подорожчанням електроенергії, до завершення аудиту діяльності «Електричних мереж Вірменії».

В результаті протестуючі розділилися на два табори: частина маніфестантів прийняла пропозицію президента не порушувати громадський порядок і перемістилася на площу Свободи у єреванського оперного театру, а група радикально налаштованих демонстрантів не пішла назустріч владі і залишається на проспекті Баграмяна.

У понеділок учасники пікету на площі Свободи в результаті переговорів прийняли рішення більше не висловлювати протест на вулицях, а «обрати новий формат боротьби».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 06:35 :55