Новини » Регіони 30 червня, 2015, 13:59
Тернопільські чиновники і депутати «косять» від армії
Боєць української армії. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Боєць української армії. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Шоста хвиля мобілізації торкнулась і керівників обласних адміністрацій. Днями повістку отримав голова Тернопільської ОДА Степан Барна. Виклики до військкомату надійшли й до інших посадовців. Щоправда, не всі вони поспішають змінити кабінети та ділові костюми на військову форму.

Про це йдеться у сюжеті проекту «На периметрі» (щобудня о 21:35 на телеканалі ZIK).

«Я отримав повістку як військовозобов'язаний, як сержант запасу. Відвідав військовий комісаріат, де пройшов медогляд і визнаний придатним до служби», – заявив Степан Барна журналістам і навіть показав кілька екземплярів військової форми, в якій може поїхати на схід. Але…

Про свою готовність служити Степан Баран говорив ще у березні минулого року  – до обрання народним депутатом і призначення головою Тернопільської ОДА. Та зараз, видається, його плани змінилися. Тим паче, що його посада передбачає так звану «бронь».  

«У зоні АТО я був би Степаном Барною –  сержантом ЗСУ, а у Тернополі – я голова ради оборони області. Я відповідаю за цілий комплекс питань, які переді мною поставлені, –  починаючи від мобілізації, виконання мобілізаційного завдання, протидії тероризму, боротьби з корупцією, економічному забезпеченні армії, забезпечені цивільного захисту населення, відновленні  інфраструктури, будівництва фортикаційних споруд і забезпеченні продуктами харчування будівельників. Повірте, мені легше було б бути сержантом ЗСУ і перебувати в АТО», – виправдовується керівник Тернопільщини.

Робота чиновника важливіша за службу в армії, – так вважає і заступник голови обласної ради Олег Боберський, який отримав повістку ще у лютому цього року. Чиновник пообіцяв наступного ж дня прийти до військкомату, але зараз він і досі працює в облраді. Щоправда, у день свого візиту до Олега Боберського журналісти «На периметрі» не застали його на робочому місці.

Більшість депутатів, яким у лютому також вручили повістки, нині успішно ходять на роботу. 

«За результатами обстежень, частина виявилася не придатною для служби. Решта наразі ховаються», – заявив військовий комісар Тернопільського обласного військкомату Володимир Катинський.

Утім серед чиновників і депутатів знайшлися й такі, хто вирушив на фронт. У минулому депутат обласної ради Володимир Болєщук, який отримав повістку в лютому, провів на сході уже дві ротації.

«Повістка тут ні до чого. Це моє добровільне  рішення. Звісно, було багато справ, проектів, діти, родина, – прокоментував боєць батальйону «Тернопіль» Володимир Болєщук. –  Але якби я не пішов, то що скажу своїм внукам і правнукам?».  

Як стверджують юристи, повістку про мобілізацію може отримати кожен чиновник, незалежно від посади. Що ж до так званої «броні», то заявки на неї подає керівник апарату, а вже чи її затверджувати – вирішує військкомат. Щодо очільників обласних адміністрацій, то їх до війська брати не рекомендують, адже вони, будучи за сумісництвом керівниками цивільного захисту, знають про усі стратегічні об'єкти області і можуть бути дуже цінною здобиччю для ворогів. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-18 23:20 :45