Новини » Політика

У Раду внесли законопроект про розстріл чиновників за корупцію

До Верховної Ради внесено проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо введення смертної кари як виду покарання за корупційні злочини.

«Законопроект внесений першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, народним депутатом Сергієм Капліним, – повідомляє УНН.

«Законопроектом пропонується посилити кримінальну відповідальність у вигляді смертної кари для посадових осіб, які займають особливо відповідальне становище в державі за корупційні злочини», – йдеться в пояснювальній записці до проекту закону.

У проекті закону наголошується, що смертна кара буде виконуватися шляхом розстрілу. У пояснювальній записці зазначено, що обгрунтуванням необхідності прийняття законопроекту є вкрай низька і неефективна протидія корупції серед посадових осіб, які займають особливо відповідальне становище в державі.

«Низька протидія корупції перешкоджає економічному зростанню в Україні. Державні ресурси витрачаються не за цільовим призначенням, це призводить до соціальної нерівності та зубожіння населення», – йдеться в поясненні до закону.

Відзначається, що проектом закону пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 64 (1) «Смертна кара». У зв’язку з чим внести зміни до статті 51 і 52 КК, чим забезпечити внесення смертної кари до переліку видів покарань, які можуть бути застосовані судом до осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, а також віднести смертну кару до основних покарань.

«Шляхом внесення змін до відповідних статей Кримінального кодексу України законопроектом передбачається встановити можливість застосування як виняткової міри покарання смертної кари за корупційні злочини. Наслідком прийняття законопроекту стане посилення відповідальності вищих керівних осіб держави перед суспільством», – також говориться в записці.

 

Loading...