п'ятниця, 26 червня, 2015, 15:35 Київ
На столичному Майдані демонстрували каральні методи роботи з наркозалежними

Сьогодні, 26 червня, у Києві на майдані Незалежності відбувся флешмоб «Спецоперація з ліквідації організованого наркоугруповання», яким громадські активісти та люди, які вживають наркотики, прагнули привернути увагу влади до застарілої політики держави до наркозалежних, за якою хворих не лікують, а позбавляють волі.

За флешмобом стежила репортер ZIK-Стрім Мар’яна Шеремета.

Організатори акції, серед яких активісти Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, у вигляді вуличної вистави представили типову історію наркозалежної людини – від її затримання та допиту до суду та засудження до кількох років позбавлення волі. При цьому актори демонстрували, як правоохоронці б’ють затриманого та змушують зізнатись в злочинах, які він не скоював, а через фінансові домовленості покривають власників наркобізнесу. В одній зі сцен були присутні лікарі, які досі займаються псевдокодуванням, не перейнявши світового досвіду з лікування та реабілітації наркозалежних.

«Законодавство України залишається репресивним щодо наркозалежних людей. Правоохоронцям досить виявити краплю «ширки» на голці шприца, щоб відправити людину в тюрму. Це тільки кажуть, що в місцях позбавлення волі люди стають на шлях виправлення, насправді там вони лише озлоблюються. При цьому наркозалежні в Україні не мають можливості лікуватись, в нас сьогодні нема жодної установи, яка б безкоштовно лікувала, всюди вимагають благодійних внесків», – розповіла юрист благодійного фонду «Вертикаль» Юлія Дорохова.

Організатори акції вражають, що нинішнє ставлення держави до наркозалежних не дає їм шансу вилікуватись та повернутись до нормального способу життя. Вони наводять приклади інших держав, де люди, які вживають наркотики, не потрапляють навіть під адміністративну відповідальність, натомість залежні від наркотиків отримують належне лікування.

«В Україні існує таблиця обсягу для кожного з виду наркотиків, за зберігання якого настає кримінальна відповідальність. Поріг в  Україні у 100 разів нижчий, аніж в сусідній недемократичній Росії.  Ми закликаємо Президента та уряд направити зусилля держави на гуманізацію ставлення до наркозалежних. Садити в тюрми треба тих, хто організовує наркобізнес, а не хворих людей», – заявив директор з політики та партнерства Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Павло Скала.

До слова, схожі акції під спільним гаслом «Підтримати. Не карати» сьогодні відбулися ще у 150 великих містах світу.

Усі стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-09-19 00:07 :20