Новини » Київ 17 червня, 2015, 15:43
У Києві екологи виступили проти дельфінаріїв без морської води

Сьогодні, 17 червня, у Києві екологи та зоозахисники провели вуличну акцію перед засіданням екологічного комітету Верховною Ради. Активісти виступили проти внесення змін до законодавства, які дають дозвіл на утримання тварин в дельфінаріях з використанням хлорованої води замість морської.

Як інформує репортер ZIK-Стрім Максим Осовський, учасники акції тримали в руках плакати: «Не мучте дельфінів», «Злочинні дельфінарії під заборону», «Дельфінам – море», «Не вбивай».

Запропоновані зміни, певні зоозахисники, призведуть до того, що дельфінарії почнуть з’являтись у кожному місті. При цьому штучно підсолена вода згубно впливає на дельфінів, у таких умовах вони живуть втричі менше – замість 15 років всього 5. Громадські активісти бачать у такій ініціативі народних депутатів  бізнесове лобі власників дельфінарїів, які отримають законні підстави розвинути свою аморальну діяльність. 

До Верховної Ради законопроект №2927 «Про раціональне використання, відтворення, охорону тваринного світу», який серед іншого передбачає дозвіл на використання дельфінаріями хлорованої води замість морської, подали шестеро депутатів: Сергій Тригубенко, Василь Яніцький, Олександр Абдуллін, Іван Рибак, Олег Петренко,Олександр Присяжнюк.

Як повідомила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, протягом тижня з ними вели консультації. За словами еколога, нардепи зрозуміли свою помилку та погодились сьогодні на засіданні комітету відкликати законопроект.

«Депутати, які подали ці зміни, сьогодні мають відкликати ці пропозиції. Якщо народний депутат визнає свою помилку і відкличе законопроект, це краще, аніж би вони продовжували лобіювати завідоме погане рішення. Думаю, що сьогодні законопроект з цим рядочком буде відкликаний», – зазначила вона.

Усі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 09:40 :37