Новини » Події 14 червня, 2015, 9:45
Солдат, який впав під час інавгурації Порошенко, важко хворіє, – ЗМІ

Колишній вартовий, який упав під час інавгурації президента Порошенка, вже рік, як важко хворіє, але грошей на лікування у його родини немає. Захворювання нирок у солдата виявили ще рік тому у військовому шпиталі Києва, але лікувати не стали і виписали додому на Черкащину.

І хоч нині матір Сашка армію не винить,але констатує – до призову син був здоровий, – йдеться у сюжеті ТСН.

Він знайшов роботу, про яку мріяв, змужнів. Як і рік тому – щиро всміхається. Втім, в інциденті, коли упав під час інавгурації Петра Порошенка, вже не вбачає містичного знаку для України.

«Уже війна б закінчилася, якби дійсно був знак», – каже він.

Олександр Сікало певен, що тоді його хвороба вперше дала про себе знати. Сьогодні ж нирки болять ледь не щодня.

«Буває, що тягне у нирках. Коли довго стоїш на ногах, від холоду – це все залежить. Аналізи теж не з кращих», – каже колишній вартовий.

В армію його призвали у 2013-му – майже півтора року прослужив у президентському полку. Парубка вважали досвідченим вартовим, а коли він торік випустив карабін за спиною Порошенка, за нього хвилювалась вся Україна, і президент.

«Я зраділа, що прийшов з армії, а потім заглянула в діагноз той – на півсторінки», – каже мати хлопця.

У руках матері, яка виростила Олександра без батька, довідка зі шпиталю. Каже, сина обстежили одразу після святкового караулу, поставили діагноз – гломерулонефрит з висновком, що «захворювання нирок пов’язане з проходженням військової служби».

На цьому караульного виписали додому та звільнили з армії. За рік його хвороба з гострої форми перейшла у хронічну.

«Ішов здоровий, а прийшов нездоровий. Ну скільки я можу заробити? Я звичайний сторож. На хліб та на світло. Мені його шкода. Він тримається бодрячком», – каже мати Олександра.

До медиків хлопець звернувся лише раз, коли біль був нестерпний. Але каже, що те лікування в черкаській обласній лікарні восени обійшлось його матері у три тисячі гривень.

«Довелося позичати у знайомих і оплачувати лікування», – каже він.

І Олександр поїхав до Києва, щоб заробити грошей, влаштувався помічником друкаря.

«Я тримаюсь цього місця, щоби жити нормально», – каже він.

Мати ж бідкається, що до вечора у сина набрякають ноги, йому заборонено піднімати важке, довго стояти і перебувати на сонці.

На ліки й надалі грошей не вистачає, бо значна частина його заробІтку йде на оренду житла у столиці. А лікар, який обстежував караульного рік тому, заявляє, що хвороба Сікала доволі серйозна, спровокувало її запалення легень, яке він переніс в армії напередодні.

«Цей діагноз залишається на все життя. Якщо пустити на самоплив, то може призвести до ниркової недостатності», – каже Олег Колесник, керівник клініки нефрології Київського шпиталю.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 16:23 :29