Новини » Львів 11 червня, 2015, 13:58
У Львові демонтували пам’ятник Юрію Великановичу
Пам’ятник Юрію Великановичу у Львові. Фото: wikimapia.org
Пам’ятник Юрію Великановичу у Львові. Фото: wikimapia.org

До редакції ІА ZIK звернулися занепокоєні читачі, які розповіли, що на початку тижня у Львові демонтували пам’ятник західноукраїнському інтернаціоналісту, учаснику громадянської війни в Іспанії Юрію Великановичу, автором якого є відома скульпторка, заслужена художниця України Теодозія Бриж.

У коментарі ІА ZIK журналіст Павло Романюк розповів, що пам’ятник постійно нищили вандали. Його не лише обмальовували, а й почали відпилювати голову. Під час останнього сильного буревію впала велика гілка і обезголовила монумент. Кілька тижнів його ніхто не чіпав, а у вівторок, 9 червня, пам’ятник зник.


Постамент від пам’ятника Юрію Великановичу у Львові. Фото: ZIK

Павло Романюк додав, що звертався у Сихівську райадміністрацію, аби дізнатися, куди зник пам’ятник.

«Я переговорив із заступником голови районної адміністрації. Він повідомив мене, що пам’ятник демонтували, аби відреставрувати, почистити і поставити на місце. За його словами, це обов’язково буде зроблено», – розповів Павло Романюк.

На його думку, реставрація займе кілька місяців, адже монумент неодноразово обливали фарбою.

Нагадаємо, пам’ятник західноукраїнському інтернаціоналісту, члену КПЗУ, учаснику громадянської війни в Іспанії від літа 1936 року (від червня 1937 року в компанії (роті) імені Тараса Шевченка з українців в складі інтернаціональної бригади імені Домбровського Юрію Великановичу було встановлено у Львові на вул. Олександра Мишуги (з 1933 – Поморська, від 1977 до 1993 р. – Ю. Великановича) 1982 року.

У пресі інтернаціональних з’єднань Великанович виступав із статтями і кореспонденціями польською, іспанською, українською («Тарас Шевченко», «Українці в інтернаціональних брагадах», «Тарас Шевченко на Арагонському фронте» тощо).

28-річний Юрій Великанович після смертельного поранення у бою на річці Ербо загинув в Іспанії 7 вересня 1938 року.

Бронзовий пам’ятник у Львові зображає поета у похідному одязі та пілотці. Юрій Великанович сидить на камені, у руках тримає блокнот із віршами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 21:36 :59