Новини » Політика 3649

Партія Яценюка розділилася на три групи, – ЗМІ

У парламентській фракції партії прем’єра Арсенія Яценюка «Народний фронт» утворилися три групи впливу.

Про це «Апострофу» розповіли джерела в «Народному фронті» і Верховній Раді.

Перша з них – так звана група міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Вона – найчисленніша (до 20 депутатів), і до неї, зокрема, належить нардеп Антон Геращенко.

Друга група спирається на першого віце-спікера ВР Андрія Парубія – більше 10 депутатів.

Один з них розповів «Апострофу» про те, що в групі Парубія зростає невдоволення лінією, яку проводить керівництво НФ.

«Яценюк і Турчинов мало уваги приділяють партії і її фракції. Розвиток партійних структур на місцях віддано на відкуп людям Миколи Мартиненка (одного із спонсорів НФ, – ред.). Між тим рейтинг «Народного фронту» вже впав нижче нікуди (і складає менше 4%, – ред.)», – сказав співрозмовник видання.

Крім того, за даними джерел, соратники Парубія проявили особливу наполегливість у тому, щоб комітет з питань регламенту та організації роботи Ради, обов’язки керівника якого виконує їх колега по фракції Павло Пинзеник, все-таки схвалив внесення у сесійну залу питання про позбавлення Сергія Клюєва депутатської недоторканності. Разом з тим, нардеп від «Блоку Петра Порошенко» Сергій Лещенко допускає, що між Мартиненко та Клюєвим була домовленість щодо збереження останнім статусу народного депутата в повному обсязі.

Лещенко нагадав, що Мартиненко очолює комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, в який входить Клюєв. А тому йому приписують інтереси в сфері відновлюваних джерел енергії, де також мають бізнес брати Клюєві. Офіційно ж у фракції НФ відкидають припущення, що її депутати намагалися гальмувати процес зняття депутатської недоторканності з Сергія Клюєва.

У той же час, саме Мартиненко очолює третю умовну групу впливу в НФ.

«Оточення Мартиненко – це колишні співробітники офісу. Наприклад, Олена Ледовських – «права рука» Мартиненка, яка курирує роботу його офісу з часів «Нашої України», – розповів «Апострофу» джерело.

Зазначимо, що Ледовських разом з Андрієм Тетеруком, близьким до команди бізнесмена Ігоря Коломойського, та Вікторією Сюмар, яка входить в орбіту секретаря РНБО Олександра Турчинова, є співголовами фракції НФ. Саме Ледовських доручено займатися підготовкою партії до виборчої кампанії восени, повідомив «Апострофу» депутат від «Народного фронту» Остап Семерак.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...