середа, 10 червня, 2015, 17:11 Львів
Лауреати Шевченківської премії виплатять львівському історику 40 тис. грн за плагіат

Обвинувачені у плагіаті лауреати Шевченківської премії Роман Горак та Микола-Ярослав Гнатів уклали мирову угоду з львівським істориком Ігорем Чорноволом та визнали, що у багатотомному дослідженні «Іван Франко» використали праці історика без посилання.

Про це IA ZIK повідомили в адвокатському об’єднанні «Матвіїв і партнери».

Відповідно до повідомлення, розгляд спору тривав чотири роки і завершився 3 червня 2015 року.

Нагадаємо, що ще 23 березня 2011року адвокат Ігоря Чорновола подала в Галицький районний суд позовну заяву до авторів багатотомної розвідки про життя та творчість Івана Франка, Романа Горака та Миколи-Ярослава Гнатів, за написання якої вони отримали Національну премію України імені Тараса Шевченка.

Як стверджував Чорновол, цілі сторінки з тому шостого «В поті чола» (2006) книги «Іван Франко» дослівно списані з його монографії «Польсько-українська угода 1890-1894 рр.» (2000). Доводи Ігоря Чорновола підтверджені висновком експерта за результатами судової експертизи об’єктів інтелектуальної власності, який був розглянутий в судовому засіданні 3 квітня 2015 року.

«Після чотирьох років судового процесу, лауреати Шевченківської премії Роман Горак та Микола-Ярослав Гнатів запропонували львівському історику Ігорю Чорноволу укласти з ними мирову угоду.

Згідно з нею, вони зобов’язуються виплатити Чорноволу компенсацію за порушення авторського права у розмірі 40 тис. грн, а також, упродовж одного місяця опублікувати текст в періодичній газеті «Львівська газета», впродовж 2015 року – в «Науковому віснику» (вісник Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка у м. Львові) та часописі Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України «Новітня доба», яким визнають, що під час створення тому шостого «В поті чола» десятитомної біографії Івана Франка використали фрагменти монографії «Польсько-українська угода 1890-1894 рр.» авторства Чорновола І.П. без зазначення посилань та його імені як автора», – повідомили в адвокатському об’єднанні.

Водночас, підписанням цієї мирової угоди, львівський історик Чорновол І.П. відмовився від вимог про заборону на перевидання шостого тому «В поті чола», проте Горак Р.Д. та Гнатів М.-Я.М. зобов’язані здійснити відповідні посилання на вищевказану монографію позивача. А також Ігор Павлович погодився, що не буде здійснювати жодних публікацій в засобах масової інформації чи мережі інтернет зі звинуваченнями лауреатів у плагіаті.

Раніше Ігор Чорновол вимагав від Романа Горака та Миколи-Ярослава Гнатіва розмістити публікацію про допущене порушення авторського права, заборонити перевидання шостого тому «В поті чола» десятитомної біографії І.Франка, компенсацію за порушення авторського права у розмірі 265 800,00 грн, стягнути штраф з відповідачів у розмірі 10 відсотків присудженої суми та моральну шкоду в розмірі 1 грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 15:33 :47