Новини » Політика

Я не дозволю відторгнути ні метра української території, – Порошенко

Президент Петро Порошенко напередодні відкриття саміту «Великої сімки» дав інтерв’ю кільком іноземним ЗМІ, у якому розтлумачив, чому виконання Мінських угод є єдиним рішенням мирного врегулювання конфлікту, розв’язаного Росією на сході України.

Інтерв’ю, зокрема, опублікувало французьке видання Le Monde, – повідомляє Укрінформ.

«Ці (Мінські – ред.) домовленості мають ефективність: з середини лютого не спостерігалося масштабного наступу. Але припинення вогню відсутнє. Попри це, ми не маємо іншого вибору: ці угоди – наше єдине рішення», – підкреслив Порошенко.

Водночас, за його словами, відповідальність за останнє порушення домовленостей повністю лежить на російській стороні. «Ніхто навіть не робить видимості, що вірить у те, що атака на Мар’їнку є результатом дії «неконтрольованих груп», – зауважив Президент, нагадавши про участь в наступі до тисячі осіб за підтримки важкої артилерії, танків та ракетних пускових установок.

«Становище на окупованих територіях перебуває повністю під контролем російських військ, і якщо угода про припинення вогню порушується, відповідальність за це повністю лежить на російській стороні», – заявив Порошенко.

При цьому Президент надає великого значення політичній складовій мирного врегулювання. «Політична частина цього процесу є надзвичайно важливою: лише демократичні і вільні вибори можуть дозволити почути голос мешканців Донбасу», – зауважив він. Для цього створюються усі передумови.

Зокрема, за словами Порошенка, Україна звернулася до ОБСЄ щодо організації виборчого процесу, який відповідав би критеріям цієї організації. При цьому вибори не можуть бути «проведені у присутності озброєних груп бойовиків та терористів на вулицях».

Президент також відкинув усі спекуляції щодо наміру відокремити Донбас від України: «Я – гарант Конституції України і українського суверенітету. Я не дозволю відокремлення української території взагалі».

З іншого боку, за його словами, не існує жодної альтернативи Мінським домовленостям. «Гуманітарна ситуація в регіоні катастрофічна, там голод. Однак Росія (яка контролює окуповані території – ред.) відмовляє у дозволі приймати гуманітарні конвої, які ми направляємо», – заявив Порошенко, додавши, що сама вона туди переправляє лише танки і боєприпаси, і не хоче чути про будь-яке фінансування Донбасу.

За словами Президента, люди не зможуть вижити в цих умовах. «Коли російські війська залишать (цей регіон – ред.), і ми відновимо контроль на кордоні, ми зможемо відновити Донбас і принести йому мир та стабільність», – запевнив український лідер.

 

Loading...