Новини » Спорт

Футбол. Ліга Чемпіонів. Фінал: «Ювентус» – «Барселона» – 1:3

Футболісти «Барселони» святкують перемогу в фіналі Ліги чемпіонів УЄФА. Фото: ZIK/EPA/ETTORE FERRARI

Вчора, наприкінці доби 6 червня, відбувся фінальний поєдинок футбольної Ліги Чемпіонів сезону-2014/2015. На полі «Олімпіаштадіон» у Берліні в очному протистоянні найпочесніший трофей клубного футболу Старого Світу розіграли італійський «Ювентус» та іспанська «Барселона». Гра пройшла за помітної переваги «Барси», яка в підсумку здобула перемогу з рахунком 3:1. Це четвертий континентальний тріумф каталонців, причому усі звитяги вони здобули упродовж останнього десятиліття.

Футбол. Ліга Чемпіонів сезону-2014/2015. Фінальний матч

«Ювентус» (Турін, Італія) – «Барселона» (Іспанія) – 1:3 (0:1)

6 червня. Початок – 21:45. Берлін. «Олімпіаштадіон»

Арбітр: Джюйнет Чакір (Туреччина)

Асистенти арбітра: Бахатин Дуран, Тарік Енгюн (обидва – Туреччина)

Додаткові асистенти арбітра: Хюсеін Гечек, Бариш Шимшек (обидва – Туреччина)

Четвертий арбітр: Йонасс Еріксон (Швеція)

«Ювентус»: 1. Буффон, 15. Барцальї, 33. Евра (11. Коман К., 89), 26. Ліхтштайнер, 19. Бонуччі, 6. Погба, 23. Відаль (37. Перейра, 79), 8. Маркізіо, 21. Пірло, 9. Мората (14. Льоренте, 85), 10. Тевес

Запасні: 30. Сторарі, 5. Огбонна, 20. Падоін, 27. Стураро

Головний тренер: Масімілліано Алегрі

«Барселона»: 1. Тер Штеген, 22. Дані Алвес, 3. Піке, 5. Бускетс, 8. Іньєста (6. Хаві, 77), 14. Маскерано, 18. Альба Жорді, 4. Ракітіч (24. Матьє, 90+1), 9. Суарес (7. Педро, 90+6), 10. Мессі, 11. Неймар

Запасні: 13. Браво, 15. Бартра, 12. Рафінья, 21. Адріано Коррея

Головний тренер: Луїс Енріке

Голи: 0:1 – Ракітіч (4), 1:1 – Мората (55), 1:2 – Суарес (69), 1:3 – Неймар (90+7)

Попередження: Відаль (11), Погба (42), Суарес (70)

Пройшовши «Мальме», «Олімпіакос», «Атлетіко», «Боруссію», «Монако» і «Реал», туринський «Ювентус» опинився за крок від жаданого трофея. Але щоб цей крок зробити, потрібно було в берлінському фіналі обігравати не кого-небудь – а саму «Барселону», пише ua-football.com.

Робити це доводилося без Джорджо К’єлліні, який буквально напередодні матчу отримав травму. Благо, встиг відновитися Андреа Барцальї (один з трьох футболістів «Ювентуса», що в 2006 році на цьому ж стадіоні святкували перемогу на чемпіонаті світу), який і зайняв місце в центрі оборони поряд з Леонардо Бонуччі. В іншому Массіміліано Аллегрі випустив найсильніший на сьогодні склад «Ювентуса»: Буффон у воротах, Ліхтштайнер праворуч, Евра ліворуч, Пірло в опорній зоні, Маркізіо і Погба з боків від нього, Відаль під нападниками і Тевес з Мората на вістрі атаки.

Хоча, багато розмов перед матчем було про те, що Аллегрі проти «Барселони» може зіграти за оборонною схемою 3-5-2 (або 5-3-2, коли справа стосується оборони), але він не став цього робити, вибравши більш атакуючі 4-4-2.

Можливо і даремно, бо вже на 4-й хвилині оборона «Ювентуса» повністю провалилася і Андрес Іньєста з Іваном Ракітічем на двох організували взяття туринських воріт. Іспанець пасом відрізав Андреа Барцальї, а хорват з вільної зони розстріляв сітку за спиною Буффона. Правда, варто відзначити, що почався цей матч з атак «Ювентуса» і пресингу в його виконанні на чужій половині поля, але перша ж контратака каталонців завершилася голом у його ворота.

Отже, пропустивши вже на старті, «Ювентус» почав шукати шляхи виходу з ситуації, що склалася. В першу чергу туринці заспокоїли гру, а потім почали методично підбирати ключі до воріт суперника. Варто сказати, що каталонська оборона особливою надійністю не виділялася і шанси у туринських футболістів були.

На 8-й хвилині рахунок міг і повинен був порівнюватися. Штефан Ліхтштайнер перехопив простріл Неймара і віддав вперед на Альваро Морату, той, обігравши Хав’єра Маскерано, виклав м’яч під удар Артуро Відалю, але «чилійський воїн» з лінії штрафного майданчика пробив поруч з дальньою дев’яткою. Правда, знову захопившись атаками, «Ювентус» трохи ще раз не пропустив в контратаці: закритий своїми захисниками Джанлуїджі Буффон після удару Дані Алвеса побачив м’яч лише в останній момент, але все ж зумів зреагувати і перевести його на кутовий.

Чергова можливість зрівняти рахунок у «Ювентуса» була на 26-й хвилині, коли Альваро Мората в боротьбі із захисниками виборов м’яч, а Клаудіо Маркізіо пробив метрів з 25-ти – зовсім поруч з поперечиною вийшло. Ще через десять хвилин чергова атака італійської команди завершилася падінням Поля Погба в чужій штрафній площадці, але арбітр проігнорував цей епізод. А хвилин за п’ять до перерви футболісти у смугастій формі пропустили чергову контратаку (на цей раз «три в три» втекли каталонці), але Джанлуїджі Буффон парирував удар Луїса Суареса.

В цілому ж до перерви суперник італійців виглядав більш упевнено, тоді як футболісти «Ювентуса» часто не встигали за швидкими каталонськими комбінаціями і непристойно часто помилялися в центрі оборони.

Але як же все змінилося в другому таймі! Пропустивши кілька атак відразу після перерви, «Ювентус» щільно захопив ініціативу і почав, не побоюся цього слова, домінувати на футбольному полі. Розпочався цей відрізок з гола у виконанні туринської команди. На 55-й хвилині Клаудіо Маркізіо підключив до атаки Штефана Ліхтштайнера, той віддав точний пас в ноги Карлосу Тевесу, який з розвороту пробив по воротах. Марк-Андре тер Штеген хоч і кострубато, але все ж відбив цей м’яч, однак тут же Альваро Мората переправив його у порожній кут воріт.

Далі – більше! Поки суперник знаходився в легкому шоці і не міг як слід зачепитися за м’яч, туринці провели ще кілька атак і змарнували пару можливостей для взяття воріт. На 63-й хвилині Карлос Тевес, завершуючи непогану комбінацію своєї команди, закрутив м’яч поруч з дальньою дев’яткою. Через дві хвилини тер Штеген взяв непоганий удар Поля Погба, а ще через дві – Тевес не дотягнувся до м’яча після хорошого прострілу Евра. Плюс до всього на 67-й хвилині арбітр вдруге міг ставити пенальті за фол проти Погба, але знову не наважився цього зробити.

А потім сталося те, чого не очікував ніхто. Захопившись атаками, «Ювентус» (так, саме так: «Ювентус» захопився атаками в матчі проти «Барселони»; адепти катеначо – ау! ви де?) втратив м’яч і пропустив миттєвий контрвипад. Ліонель Мессі протягнув м’яча, прибрав захисника, пробив у створ воріт, а Луїс Суарес добив м’яч у порожні ворота після сейва Буффона. Через три хвилини туринська оборона провалилася ще раз, і Неймар забивав у пусті ворота головою, але зробив це з невеличким рикошетом від руки і гол справедливо зарахований не був.

Як не дивно, другий гол вироком для «Ювентуса» не став. Італійці сміливо йшли вперед і кілька разів були близькі до того, щоб зрівняти рахунок. На 79-й хвилині Поль Погба небезпечно бив після подачі Андреа Пірло, але м’яч зрадницьки опустився на сітку воріт. А потім на полі з’явилися свіжі Роберто Перейра і Фернандо Льоренте, що додало нових фарб у гру туринського клубу.

Саме Перейра міг ставати рятівником «Ювентуса», але на 87-й хвилині йому в останній момент завадив акцентовано пробити захисник (а момент був забійний – після «пожежі» у штрафному майданчику «Барси» аргентинець міг забивати з п’яти метрів), а на 90+2-й хвилині з його ударом впорався тер Штеген.

Німецький голкіпер «Барселони» хоч і був далекий від надійності (один раз навіть помилився на виході, і м’яч рикошетом від Евра ледь не влетів у його ворота), але на останніх хвилинах відбивав все, що летіло у його ворота. Особливо небезпечним був далекий удар Клаудіо Маркізіо на 89-й хвилині.

А закінчилося все фінішним штурмом «Ювентуса» і черговим голом «Барселони» в контратаці. Жерар Піке двічі поспіль виграв верхову боротьбу, після чого каталонці втекли в контратаку «п’ять в три» і Неймар точним ударом в дальній кут поставив крапку в цьому матчі.

Сльози Андреа Пірло після фінального свистка як ніщо інше відображають настрій всіх футболістів і вболівальників «Ювентуса». Хотіли, могли, намагалися, ризикнули зіграти в атакуючий футбол проти самої «Барселони», але не перемогли. Буває й таке. У будь-якому випадку «Стара синьйора» провела відмінний сезон, одним стрибком повернувши собі статус одного з найсильніших клубів Європи. А великі трофеї у неї ще попереду, можна в цьому не сумніватися.