Новини » Світ

Саркозі вважає, що мусульманам треба пристосовуватися до законів Франції, а не навпаки

Екс-президент Франції Ніколя Саркозі вважає, що мусульманам треба пристосовуватися до законів країни, а не навпаки. При цьому екс-президент додав, що мусульмани Франції мають право на свою релігію.

 Про це він заявив у неділю в ефірі телеканалу France 2, – повідомляє ТАРС.

«Я хочу сказати моїм співгромадянам, мусульманам Франції, що вони мають право на свою релігію, але всі релігії повинні пристосовуватися до законів республіки, а не навпаки», – заявив Саркозі.

Сьогоднішня поява екс-президента на телебаченні стало першим після того, як очолювана ним партія отримала нову назву «Республіканці». Її установчий з’їзд відбувся 30 травня в Парижі. Нова політична структура стала правонаступницею Союзу на підтримку народного руху (UMP), який з 2002 по 2012 року був у Франції правлячою партією, а після приходу до влади соціалістів перейшов в опозицію.

Французький суд дозволив Саркозі перейменувати свою партію в «Республіканці».

Ніколя Саркозі не приховує, що зміна назви є однією з головних складових програми з оновлення іміджу французьких ліберал-консерваторів перед прийдешніми в 2017 році президентськими виборами. Саме «Республіканці» на чолі з Саркозі, а також Національний фронт на чолі з Марін Ле Пен стануть головними суперниками правлячої Соціалістичної партії в ході виборчого марафону.

Разом з тим, колишній президент Франції підтвердив, що перед виборами «Республіканці» проведуть внутрішньопартійне голосування, щоб визначити найбільш гідного кандидата, який буде боротися за президентське крісло. Праймеріз пройдуть у вересні 2016 року.

Вже зараз зрозуміло, що у Саркозі буде кілька серйозних суперників, зокрема, екс-прем’єр і колишній глава МЗС Франції Ален Жюппе. Боротьба між двома важкоатлетами французької політики обіцяє бути вельми запеклою. Місцеві ЗМІ навперебій обговорюють інцидент, що стався під час установчого з’їзду «Республіканців», коли частина присутніх освистала виступ Жюппе.

Саркозі, як голова партії, висловив жаль у зв’язку з непорозумінням. «Я не буду вступати в цю гру, – заявив він ефірі France 2. – Коли перед вами 15 тис. осіб, то всіх проконтролювати просто неможливо».

 

Loading...