Новини » Київ

На День міста тисячі киян встановили рекорд, гуртом заспівавши гімн столиці

Учора, 30 травня, у Києві святкування з нагоди Дня міста розпочалися зі встановлення національного рекорд з наймасовішого виконання гімну української столиці.

Про це повідомила репортерка ZIK-Стрім Мар’яна Шеремета.

Головну сцену свята цього року було встановлено на Софійській площі. Естрадно-симфонічний оркестр виконував тут популярні мелодії, закликаючи мешканців та гостей міста долучатися до святкувань. Зокрема, зі сцени лунала композиція українського композитора Ігоря Шамо «Як тебе не любити, Києве мій!», яка в листопаді минулого року стала офіційним гімном столиці.

На честь свята жителів міста порадували барвистою інсталяцією з «летючих парасольок»: підвішені на дротах жовті, сині, червоні та зелені парасолі повторювали кольори київського герба.

А головною подією суботнього святкування стало встановлення національного рекорду з наймасовішого виконання гімну столиці. На площі разом з кількома тисячами киян «Як тебе не любити, Києве мій!» заспівав також міський голова Віталій Кличко.

«Ми святкуємо сьогодні день найкращого у світі міста, нашого Києва. Кожна епоха залишила в ньому свій відбиток – в дивовижних вулицях, мальовничих парках, шедеврах архітектури. «Києве мій» - цій пісні вже понад 20 років, але тільки недавно вона стала офіційним гімном. Зараз ми його офіційно виконали. Хочу вас привітати з цим», -- сказав Віталій Кличко.

Наймасовіше виконання гімну Києва зафіксували представники Національного реєстру рекордів України. Кияни навіть перевершили сподівання організаторів акції, дуже активно долучившись до встановлення рекорду.

«За попередніми підрахунками гімн співали 2850 людей. Ми навіть запустили безпілотники, аби порахувати кількість виконавців. За кілька днів ми отримаємо точні дані. Наразі можу сказати, що рекорд відбувся», -- зауважив президент Національного реєстру рекордів України Валентин Щербачов.

Того ж дня на Софійській площі відбувся фестиваль під назвою «Подаруй Києву вальс». Під акомпанемент симфонічного оркестру своє вміння вальсувати демонстрували представники понад 100 шкіл бальних танців з усієї України. Професійні танцюристи також дали невеличкий майстер-клас відвідувачам свята, тому до виконання цього граціозного танцю долучились всі охочі.

Всі Стрім-трансляції телеканалу ZIK дивіться тут.

Loading...